Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

Post Reply
User avatar
Ch.
Posts: 10449
Joined: 01 Jul 2006, 23:26
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Ch. »

ā, fak, pārlasījos. likās, ka ļurbo jau ir virsū.! :shura:
Sodit slidgultnus uz spiediena
User avatar
Micuks
Posts: 2876
Joined: 12 Aug 2006, 21:23
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Micuks »

Tā kā žiguli neviens nenopirka tad nolēmu, ka arī šo ziemu braukšu :)
Iepriekšējo ziemu nebija ne vainas izņemot to, ka ļoti mētāja pa špūrām, bet pie vainas izrādījās nepareiza savirze, viens ritenis par 13 grādiem bija uz iekšu :D to atklāju tikai tad kad sākās siltais laiks un īsā laikā riepa noēdās līdz tam, kad metāla karkass teica čau :D
Otra neērtība bija tas kad salonā bija karsti kad motors uzsila darba temperatūrā, karsti bija tāpēc, ka krāns bija vaļā un es to neaiztiku lai nepašķīst pa salonu tosols jo tie krāni ir riktīgi krāni :D
Šobrīd abas problēmas būs atrisinātas, savirze saregulēta jau tikko kā atklājās problēma un krāns tiks nomainīts uz padomju laika izstrādājumu, bet tas pie nākamā posma.
Būs arī citi uzlabojumi, kuri atvieglina dzīvi braucot ar žiguli, ja neskaita iepriekš minētās neērtības tad pagājušo ziemu izbraucu kā ar jebkuru citu auto un galvenais, ka aizmugures piedziņa :) Jā un jauda ziemā pārsvarā pietika, protams bija līkumi ceļā uz laukiem kur ar trešo šķērējot bija jaudas trūkums, bet tie tiešām gari līkumi un arī šī problēma tiek risināta :)
Paralēli citiem darbiem ar žiguli gatavoju 1.5L motoru, tam tiks veikts ģenerāl remonts, protams samērīts vai kur nav pārlieku liels izdilums, būs jauns eļļas sūknis, jauns dzesēs sūknis, visas blīves un blīvslēgi un citi sīkumi, kurus pie reizes var nomainīt. Neiztiks arī bez uzlabojumiem un tie būs divi, viens jau ir sākts, frēzēju lielākus ieplūds/izplūdes kanālus cik nu to ir jēga darīt ar mazajiem vārstiem. Attiecīgi tiks izfrēzēti kolektori un salaisti ar galvu.
Otrs uzlabojums būs pilnā iešprices sistēma ( to kura man bija no jaunā žiguļa pārdevu), bet vietā iepirku tikai to nepieciešamāko.
Tas būtu: motora priekšējais vāks ar kloķenes stāvokļa devēju, skriemelis ar zobratiem60-2 kloķenes stāvokļa devējam, patruboku, kurš paredzēts termo devējam, termo devēju, kloķenes stāvokļa devēju.
Tas viss kas paredzēts jaunajiem klasikas žiguļiem un ņivām, bet tālāk gan sāksies ķīmija, to gan aprakstīšu tad kad tas viss būs salikts kopā un cerams strādās. Kā vadības bloks tiks izmantots tas pats Megaskrits, tas tiks izmantos gan bembim, gan žigulim jo ar abiem vienlaikus braukt neplānoju.
Bet tas nav viss :D
Žigulis tika pārkrāsots, krāsoju pats jau pēdējā brīdi, pat var teikt, ka laika apstākļu ziņā jau par vēlu, bet izdevās veiksmīgi.
Droši vien krāsotāji piesiesies pie kvalitātes, saku uzreiz, ka nokrāsot varu perfekti un tas ir arī darīts, profesionālis nēsmu un pilnībā krāsot ir sanācis reti vairāk paneļu krāsošana, spārni, durvis kapoti, daļējas auto krāsošanas. Tas ir darīts savām vajadzībām un draugiem palīdzēts un dažiem klientiem.

Tie, kuri zin tie zin, bet tie kas nezin pateikšu, ka pats galvenais kas ietekmē krāsojuma kvalitāti ir pati sagatavošana, rūsas likvidēšana tā, lai tā neparādās atkal un virsmas izlīdzināšana. Protams nozīme ir arī pašai krāsošanai, krāsas uzklāšanas tehnikai, pareizā viskozitātē materiāliem (atjaukt grunti, krāsu), bet tas parasti ir norādīts tik atliek ievērot, svarīgi ir arī noregulēt krāsojamo pistoli. Pats krāsoju ar 1977 gadā ražotu pistoli, kura savā mūžā ir daudz pieredzējusi, bet savu funkciju pilda nevainojami :)
Visam procesam laiks bija ļoti ierobežots tāpēc koncentrējos uz rūsas likvidēšanu, par laimi tā nebija daudz, bet laiks perfektai sagatavošanai virsmu izlīdzināšanai gan tik daudz neatlika tāpēc šur tur ir defekti, ir vieta, kur pēc špaktelēšanas pat aizmirsu nolīdzināt un uz durvīm vispār neiespringu jo ja auto nolemšu paturēt uz ilgāku laiku tad durvis būs jaunas un krāsa tiks mainīta uz sarkanu. Krāsojuma kvalitāti ietekmēja arī blakus apstākļi, kukaiņi ar kamikadzes misiju pielipt, tas viņiem 100% bija plānots, mirt gribētāju bija ļoti daudz :D un otrs lielākais trakākais apstāklis, kad otrā dienā pēc gruntēšanas atbraucu visa virsbūve bija ne grunts krāsā (balta), bet gan melna no ogļu putekļiem, kuri rodas no akmeņogļu pārkraušanas, bet tur kur valdībai ir izdevīgi tur visa ekoloģija kaķim zem astes un kundziņ salas iedzīvotāji var mierīgi indēties.
Jumtu nācās divreiz pārkrāsot, bet galu galā ar rezultātu esmu apmierināts ņemot vērā minētos apstākļus un to, ka sākumā vispār biju paredzējis vienkārši noplēst rūsas pleķus un krāsot, bet nu ticība :D neatļāva un sagatavoju nopietnāk.

Auto tiks lietots ikdienā, tad kad būs sniegs un ceru, ka sanāks arī pa trasēm pavingrot :)

Sāku ar bagāžnieku, sametināju vienīgo metināmo vietu, lai runā bildes:

Image

Ja nav īstā korķa tad pielāgojam virsbūvi pod korķis :D
Image

Rūsas tur nav, tas kas izskatās pēc rūsas nav rūsa, bet tas tur smāķis, aizmirsu nosaukumu :D izkrāsoju ar hamerit:
Image
Image

Aizsargs virs izputēja, droš paliek drošs nokrāsoju ar termokrāsu:
Image
Image

Izpūtajam pamainīju, leņķi, lai nenokarājās, šobrīd stāv precīzi un ar stingrāku stiprinājumu, pie reizes visu aizmuguri izsmērēju ar grubuli, vēlāk pirms ziemas uzdzīšu uz pacēlāja un izpūtīs visu apakšu:
Image
Image
Image

Priecē tas, ka rūsas uz pašas grīdas nav, tik cik ir uz piekares detaļām un nedaudz kur apakša nostrīķējušies uz lonžeroni, bet to jau likvidēju tā kā grīda sterila :) arkas arī:
Image
Image

Iepirkti krāsojamie materiāli:
Image

Gatavoju virsbūvi, nahrenizēju tās stulbās malas aiz kurām tusēja rūsa:
Image

Te pirmā grunts kārta:
Image
Image

Te pirmā krāsas kārta:
Image

Nokrāsots un nožuvis, nevaru nociesties un stūķēju logus iekšā bez palīgiem pēc e30 metodes, izdevās :)
Image

Lukturus arī sagatavoju, papildus oriģinālajām blīvēm sapildām silikona un nožāvē tad tik pieskrūvē stikliņus:
Image

Un te gala rezultāts, auto jau paspējis noputēt:
Image
Image
Image
[img]hhttp://content23-foto.inbox.lv/albums176868951/micuksgls/VAZ-21063/148.sized.jpg[/img]
Image
Image

Šodien tika izieta tehniskā apskate, neiztika bez piedzīvojumiem, bet viss beidzās veiksmīg :)
Tehnisko izgāju ar otro reizi, mēnesi negaidīju visu izdarīju šodien. Bija jānoregulē viens tuvās gaismas lukturis un atgāzēs CO pārsniedza normu, bet visu veiksmīgi, abus divniekus saregulēju ADParts servisā, paldies Vadimam!
Darbi pie virsbūves vēl ir, jānokrāso durvis no iekšas, durvju ailes, bagāžnieka vāks un motora pārsegs no iekšas.
Image

Tad vēl būs diski r14 ar jaunām šipotām ziemas riepām un nopietni apsveru domu par gliemežnieka bloķa iegādi :)

Pie reizes arī platos diskus nokrāsoju:
Image
Būs jāsamontē jo ļoti gribās redzēt kā tie izskatīsies uz auto
Tas pagaidām viss.......
User avatar
Nixon
Posts: 2224
Joined: 25 Mar 2009, 02:38
Location: Valmiera, Mazsalaca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Nixon »

Ir labs... :cool: Vienīgi, tie diski nav traki pa platu? :D
Un priekšējām lampām nevar uztaisīt pod Hella Dark ar krustiem, kā E30? :naac:
Image
Melnais
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Melnais »

Bildēs izskatās vnk lieliski! :)
User avatar
howitzer
M30
Posts: 28578
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by howitzer »

:yo:
Der!
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

Image
モンク島の戦士 / Monku-jima no senshi
User avatar
V.I.P.
Posts: 1290
Joined: 13 Jun 2004, 20:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by V.I.P. »

kraasojums gan izskataas gauzhaam beediigs.
vinjsh vispaar spiid? peec kraasoshanas lakoji?
Image
being a better driver is not an unfair advantage...
User avatar
Klavz
Posts: 894
Joined: 12 Aug 2010, 14:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Klavz »

Nixon wrote:Ir labs... :cool: Vienīgi, tie diski nav traki pa platu? :D
Un priekšējām lampām nevar uztaisīt pod Hella Dark ar krustiem, kā E30? :naac:
Ir redzēta troika ar behas lampām, skats bija labs :cool:
un diski nekad nav par platu :naac: :emo:

Image
Image
User avatar
Android
Admins
Posts: 6909
Joined: 14 Jun 2004, 11:08
Location: nenoteikta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Android »

Izpūtēja truba metināta jau nu gan... :emo:
Good morning? No such thing!
User avatar
Micuks
Posts: 2876
Joined: 12 Aug 2006, 21:23
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Micuks »

Diski ir slimi plati, bet man patīk, tik lai uzliktu būs arkas jāpaplatina un ne maz :D
Image
Image
Bet tā kā arkas ir kā no rūpnīcas tad negribās tās bojāt, nezinu vai likšu tos diskus.

Par lukturiem, var ielikt gan e30 reflektorus, gan uztaisīt žiguļa ar krustiem, bet vai man to vajag tas ir cits jautājums, pietika ar e30 Hella Dark kad braucot uz laukiem tumsā pat ar tālajiem neko neredz :lol:
Bet ar lukturiem kas būs jādara jo ir vēl vecā tipa spuldzes, kuras var nopirkt tik konkrētos veikalos un tās ir pamatīgi tumšākas salīdzinot ar H4 biju vienreiz ielicis uz brīdi, atšķirība pamatīga.

Šī krāsa ir kā oriģinālā, tonis ir gaiši brūns tāds kāds bija no rūpnīcas, neviens žigulis nekad nav bijis lakots!
Krāsojot nekur nenotecēja un nekādi būtiski defekti nav, tik cik gatavojot pamatu un kā jau iepriekš aprakstā minēju nebija plānots perfekts krāsojums vienkārši centos tik labi cik iespējams konkrētos apstākļos! Cilvēki kas redzējuši klātiene krāsojumu atdzīst par labu esam, arī tie kas ko saprot no tā. Nav jau gatavots auto izstādēm :D

Izputējām posms no oriģinālā līkuma līdz gala bundulim ir ieliks pilnīgi jauns, tā ir aluminizētā caurule, bet metināts ir lai saliektu konkrētajā leņķi, izfleksē šķēlīti saloka un sametina.
User avatar
Android
Admins
Posts: 6909
Joined: 14 Jun 2004, 11:08
Location: nenoteikta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Android »

Micuks wrote: Par lukturiem, var ielikt gan e30 reflektorus, gan uztaisīt žiguļa ar krustiem, bet vai man to vajag tas ir cits jautājums, pietika ar e30 Hella Dark kad braucot uz laukiem tumsā pat ar tālajiem neko neredz :lol:
Hella dark ir nevis tie, kas krāsoti ar baloniņu vai izstaro tumsu, bet gan normāli uztaisīti vai stock, un gaismas atdeve no ne-dark neatšķiras.
Good morning? No such thing!
User avatar
jurci-s
Posts: 963
Joined: 02 Dec 2009, 02:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by jurci-s »

Interesanti tie diski, bet liekas biku tomēr pa platu ir gan.. Tā jau darbs ieguldīts liels. :)
User avatar
Fretka
Posts: 16435
Joined: 17 Jul 2009, 14:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Fretka »

Ja uzstieptu galēji slimi šauru mizu un nosistu to žiguli līdz zemei (kas, protams, netiks īstenots :shura: ) tad varbuuuut pat izskatītos labi.

Starp citu, tika metināti kopā 2 disku komplekti vai arī tam pašam 1 komplekta diskam pa vidu iemetināta tērauda plāksne?
User avatar
Micuks
Posts: 2876
Joined: 12 Aug 2006, 21:23
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Micuks »

Diski ir par platu, bet tas ir tieši tas foršākais :emo:

Riepas ir R13/205/65
Image
Ir iemetināta starplika.

Uz vasaru ir doma nedaudz nolaist zemāk......
User avatar
howitzer
M30
Posts: 28578
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by howitzer »

Android wrote:Hella dark ir nevis tie, kas krāsoti ar baloniņu vai izstaro tumsu, bet gan normāli uztaisīti vai stock, un gaismas atdeve no ne-dark neatšķiras.
+
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

Image
モンク島の戦士 / Monku-jima no senshi
User avatar
Alien
Posts: 4130
Joined: 01 Aug 2005, 16:10
Location: Ķekava
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Alien »

howitzer wrote:
Android wrote:Hella dark ir nevis tie, kas krāsoti ar baloniņu vai izstaro tumsu, bet gan normāli uztaisīti vai stock, un gaismas atdeve no ne-dark neatšķiras.
+
precīzāk gan teikt būtu - vismazākie gaismas zudumi
AR_159 :drive:
User avatar
Android
Admins
Posts: 6909
Joined: 14 Jun 2004, 11:08
Location: nenoteikta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Android »

Nu hz, man jau liekas, ka riepa pārāk augsta lai vispār izskatītos labi arī uzstieptā variantā - liec mieru baloniem un labāk uzmetini platāku R15 vai vismaz R14 bleķa disku, un tad stiep virsū kādu 195/50 riepu.
Anyway kopumā liekas visa šitā žiguļa agonija ir bez konkrēta plāna un pat bez saprotama mērķa :roll:
Good morning? No such thing!
User avatar
Fretka
Posts: 16435
Joined: 17 Jul 2009, 14:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Fretka »

Image
205/60

un tev būs vēl lielāki baloni :?
User avatar
Hancels
Posts: 3609
Joined: 10 Feb 2011, 09:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Hancels »

Respekts par ieguldīto darbu, malacis! Cik saprotu, tad mēģināts ir panākt žiguļa oriģinālo izskatu, kas protams arī tika īstenots, nevis nokrāsot viņu BMW krāsā. Izputēju gan prasītos stock, bet nu, tas sīkums. :36:
User avatar
Micuks
Posts: 2876
Joined: 12 Aug 2006, 21:23
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Micuks »

Kļūdījos ar riepu izmēru, paskatījos, ka tomēr ir 205/60/R13 dzīvē nemaz tik augstas neizskatās!
Uzmontēšu riepas un tad jau redzēs kā izskatīsies, bet ir skaidrs tas, ka bez arku pārveidošanas braukt ar tām nevarēs!
Tāpēc šobrīd domāju ko darīt, pirkt vēl reiz VFTS arku komplektu vai mēģināt uzveidot pašam ko individuālu :roll:

Agonija :lol: nu varbūt :hvz: kaut kas tajā žigulī pievilina, ar bembi "tvaiku" nodzinu :emo: un tā kā ar to ir paveicies nekas nav jāmetina, piekare ir kārtībā, motors arī (izņemot to ka uz tramvaja sliedēm pagājušonedēļ pārsitu karteri, to gan šodien ceru iepirkt un tuvākā laikā nomainīt) tad citu tur vairs daudz nav ko skrūvēt un tur tāpat viss salīdzinoši vienkārši. Bet ar žiguli ir interesanti jo tur var eksperimentēt, piemēram ar to pašu iešprices uzbūvēšanu. Galvenais mērķis bija sagatavot ziemas braukšanai kas gandrīz ir izdarīts atliek tikai dzinēju sagatavot un noswapot un tad vēl visādi sīkumi, ērtībai nepieciešami uzlabojumi.
Tā kā gluži bez mērķa nav :roll: :hvz:
Oriģinalitāte nu galīgi nav mērķis, drīzāk gribu no tā izveidot ko interesantu individuālu, vienīgi nepārspīlējot , bet tas atkal tīri nosacīts jēdziens, katrā ziņā auto taisu sev, lai pašam patiktu, protams interesē vērtējums no malas.

Par to ziemas braukšanu var diskutēt, daži to sauc par mazohismu jo mūsdienās ir pieejami daudz stabilāki un komfortablāki auto, bet touringu dzīt pa ziemu negribu vēl jo vairāk, ka tas īsti nav sagatavots un ceturto auto pirkt ne varu atļauties, ne gribu. Bet ar žiguli ziemā braukt ir interesanti, tas ir gandrīz kā džips ar esošo piekari, pagājušo gad bija spilgts piemērs, pa nakti vedu draudzeni uz lidostu, sniegs nebija tīrīts, kā gāju no tilta lejā, sāka uzsēsties, pārslēdzos uz trešo un topīju tad jau uz otro un tā dancojot izbraucu, atbraucu mājās skatos ziņās ka tur normāls korķis saradies jo autiņi uzsēdušies :emo: un arī attieksme no cilvēkiem ir interesanta katrā ziņā pozitīva, ka kāds ar žiguli brauc ziemā ikdienā :emo:

Par motoru runājot, salasīšu šo 1.5L redzēs kā tas griezīsies, ja būšu apmierināts tad meklēšu 1.6 vai 1.7 un tad jau ķeršos pie nopietnāka tūna,ar lielo vārstu iegriešanu uttt.... to visu centīšos izpildīt mājas apstākļos, ne tāpēc, ka nav kapeikas iedot kantorim, bet tāpēc ka gribu to ar savām rokām izdarīt gūt baudu no procesa :emo:
Bet pirms to visu sākt jāpadomā vai varbūt taisīt oficālu pārbūvi ar golfa GTI dzinēju, tur jau 140Zs ir un žigulim tas jau ir daudz un ja vēl piestrādā kopā ar MS vadību savi 170Zs sanāks, cik salasījos VW forumos :lol:
Karoč jāizvērtē ko labāk darīt un jūsu viedoklis arī noderētu :roll:
User avatar
Android
Admins
Posts: 6909
Joined: 14 Jun 2004, 11:08
Location: nenoteikta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mans "Driften Dranduļeten" jeb VAZ-21063 [Micuks]

Post by Android »

Beigsies viss ar to, ka būsi salicis šitajā dranduļetā daudz laika un naudas, un nonāksi pie secinājuma, ka lētāk ir nopirkt sev normālu auto, kuram tas viss jau ir izdarīts rūpnīcā, turklāt kvalitatīvi.
Nu līdzīgi varētu būt mēģināt savu kaimiņu pēteri ar plastiskajām operācijām padarīt par pievilcīgu un seksīgu meiteni. Vienkāršāk laikam būtu vienk. uzreiz atrast smuku meiteni, nevis kaimiņu pēterim pupus šūt klāt :emo:

Bet nu ja mērķis ir jebļa, tad tik uz priekšu.

P.S. Par žiguļa džipismu un vadāmību ziemā - buļļa kakas. Ir braukts ziemā ar žiguli - ne tas normāli rokās (kā jau rwd), ne tas normāli vadās - stūre smaga, jāgriež daudz, a riteņiem pagrieziena leņķis visai mazs - līdz ar to lielāks risks aizbraukt ar pakaļu pa priekšu līkumā... kaut gan pie tās jaudas pat ziemā ir pie tā jāpiestrādā.
Good morning? No such thing!
Post Reply