Alejandro 318i e30

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

edzz85 wrote:Sveikts ar e30 - uzreiz sagribējās nevis pusdienās iet, bet kaut ko paskrūvēt savam=)
Arī nepietiek laika, lai visu sadarītu? :-D
User avatar
Ch.
Posts: 10512
Joined: 01 Jul 2006, 23:26
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Alejandro 318i e30

Post by Ch. »

Alejandro wrote:
arniks8 wrote:Sumks e30 :aleluja:

P.s. bbs ra dabūji :D ?
Dabūju, bet par to nedaudz vēlāk, lai ievērotu hronoloģiju :roll: Kādas Tev riepas uz RA? Svārstos starp 185/55 (cik saprotu, oriģināli uz VW tādā izmērā nāca uz RA) un 195/50 (disku platums 6j).
BBS RA ir smuki, bet, manuprāt, vislabākais būtu pameklēt BBS Mahle vai Melber vai BBS RZ vai ko tādu, kas ir vismaz 7" plati un ar e30 draudzīgāku iznesumu. BBS RA jāliek uz flančiem, lai nepazūd dziļi arkās (un, iespējams, lai nodrošinatu klīrensu starp bremžu suportiem). Otra lieta, ar 195/50 vai 185/55 riteņa diametrs būs visai mazs, attiecīgi diezgan pamatīgi jāsēdina, lai nav masīvs wheelgap. Ar 7" disku var easy likt 205/50r15 un saglabāt riteņa diametru tuvu oriģinālam, attiecīgi iztikt bez vai ar nelielu sēdinājumu un saglabāt stock look. :)
Sodit slidgultnus uz spiediena
User avatar
arniks8
Spam addicted
Posts: 7797
Joined: 16 Jun 2017, 21:43
Location: RALLY PURVCIEMS
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Alejandro 318i e30

Post by arniks8 »

Alejandro wrote:
arniks8 wrote:Sumks e30 :aleluja:

P.s. bbs ra dabūji :D ?
Dabūju, bet par to nedaudz vēlāk, lai ievērotu hronoloģiju :roll: Kādas Tev riepas uz RA? Svārstos starp 185/55 (cik saprotu, oriģināli uz VW tādā izmērā nāca uz RA) un 195/50 (disku platums 6j).
Man ir baloni, kuriem knapi vajadzētu ielīst arkās :D 195/55. Par riepām es nemācēšu atbildēt, bet abi izmēri ir mk2 lietotāja grāmatiņā, bet nezinu kā tas uz bmw izskatītos.
howitzer wrote: 26 Mar 2019, 21:19 Zems kā aizpis muti un ej dirst.
User avatar
edzz85
Posts: 523
Joined: 13 Feb 2006, 15:52
Location: metāls
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by edzz85 »

Alejandro wrote:Arī nepietiek laika, lai visu sadarītu? :-D
Pa lielam viss ir izdarīts - tagad jau fetiš sakās.
Ch. wrote: vai BBS RZ vai ko tādu
labs padoms - 7.5 & 8.5
Image
prometals.lv
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

Ch. wrote:
Alejandro wrote:
arniks8 wrote:Sumks e30 :aleluja:

P.s. bbs ra dabūji :D ?
Dabūju, bet par to nedaudz vēlāk, lai ievērotu hronoloģiju :roll: Kādas Tev riepas uz RA? Svārstos starp 185/55 (cik saprotu, oriģināli uz VW tādā izmērā nāca uz RA) un 195/50 (disku platums 6j).
BBS RA ir smuki, bet, manuprāt, vislabākais būtu pameklēt BBS Mahle vai Melber vai BBS RZ vai ko tādu, kas ir vismaz 7" plati un ar e30 draudzīgāku iznesumu. BBS RA jāliek uz flančiem, lai nepazūd dziļi arkās (un, iespējams, lai nodrošinatu klīrensu starp bremžu suportiem). Otra lieta, ar 195/50 vai 185/55 riteņa diametrs būs visai mazs, attiecīgi diezgan pamatīgi jāsēdina, lai nav masīvs wheelgap. Ar 7" disku var easy likt 205/50r15 un saglabāt riteņa diametru tuvu oriģinālam, attiecīgi iztikt bez vai ar nelielu sēdinājumu un saglabāt stock look. :)
Spriežot pēc https://www.tyresave.co.uk/tyre-size-calculator/" onclick="window.open(this.href);return false; , 205/50r15 riteņa diametrs ir tikai par 1 mm lielāks nekā 185/55r15. 195/50r15 gan ir ap 10 mm mazāks diametrs.

Kāpēc visiem e30 ar r15 īpašniekiem tik ļoti patīk 205/50? Man īsti nekad nav gājis pie sirds šāds setups, varbūt es kaut ko nesaprotu? :-D
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

arniks8 wrote:
Alejandro wrote:
arniks8 wrote:Sumks e30 :aleluja:

P.s. bbs ra dabūji :D ?
Dabūju, bet par to nedaudz vēlāk, lai ievērotu hronoloģiju :roll: Kādas Tev riepas uz RA? Svārstos starp 185/55 (cik saprotu, oriģināli uz VW tādā izmērā nāca uz RA) un 195/50 (disku platums 6j).
Man ir baloni, kuriem knapi vajadzētu ielīst arkās :D 195/55. Par riepām es nemācēšu atbildēt, bet abi izmēri ir mk2 lietotāja grāmatiņā, bet nezinu kā tas uz bmw izskatītos.
Ui, priekš 6j tie tiešām ir pa lielu. Man pašlaik uz 7j ir 195/55, bet vienalga kaut kas nav.
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

edzz85 wrote:
Alejandro wrote:Arī nepietiek laika, lai visu sadarītu? :-D
Pa lielam viss ir izdarīts - tagad jau fetiš sakās.
Ch. wrote: vai BBS RZ vai ko tādu
labs padoms - 7.5 & 8.5
Tiešām labi izskatās :cool: bet manējais tik zems nebūs, līdz ar to ar šādiem diskiem/riepām izskatīsies ne tik forši. Es taisos tikai nedaudz piesēdināt, lai kopskats būtu ļoti līdzīgs OEM. Bet nu Tavējais liek aizdomāties par kaut ko vairāk :-D

Iedvesmojos arī no Kristaps.sh e30, peimēram:
http://burnout.lv/forums/viewtopic.php? ... 0#p1106075" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

howitzer wrote:Apsveikts ar auto, bildēs izskatās lieliski! :cool: Redzot, kā čomi un paziņas ņemas ar saviem E30, reizēm tomēr sailgojos pēc sava ex auto.
Tavējais jau bija baigi foršs :cool: Jaguar nespēj aistāt e30? :-D
User avatar
arniks8
Spam addicted
Posts: 7797
Joined: 16 Jun 2017, 21:43
Location: RALLY PURVCIEMS
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Alejandro 318i e30

Post by arniks8 »

Alejandro wrote:
arniks8 wrote:
Alejandro wrote:
arniks8 wrote:Sumks e30 :aleluja:

P.s. bbs ra dabūji :D ?
Dabūju, bet par to nedaudz vēlāk, lai ievērotu hronoloģiju :roll: Kādas Tev riepas uz RA? Svārstos starp 185/55 (cik saprotu, oriģināli uz VW tādā izmērā nāca uz RA) un 195/50 (disku platums 6j).
Man ir baloni, kuriem knapi vajadzētu ielīst arkās :D 195/55. Par riepām es nemācēšu atbildēt, bet abi izmēri ir mk2 lietotāja grāmatiņā, bet nezinu kā tas uz bmw izskatītos.
Ui, priekš 6j tie tiešām ir pa lielu. Man pašlaik uz 7j ir 195/55, bet vienalga kaut kas nav.
Man gan ir 6.5j, Tev tiešām ir 6j? Viņi laikam pārsvarā nāca 6.5j
howitzer wrote: 26 Mar 2019, 21:19 Zems kā aizpis muti un ej dirst.
User avatar
howitzer
M30
Posts: 28606
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Alejandro 318i e30

Post by howitzer »

Alejandro wrote:
howitzer wrote:Apsveikts ar auto, bildēs izskatās lieliski! :cool: Redzot, kā čomi un paziņas ņemas ar saviem E30, reizēm tomēr sailgojos pēc sava ex auto.
Tavējais jau bija baigi foršs :cool: Jaguar nespēj aistāt e30? :-D
Once E30, always E30. :D
Jaguārs ļoooti patīk, bet reizēm gribas tādu auto, ar kuru atstāt divas, melnas strīpas uz asfalta un normāli plivināt apkārt. :shura: Mans E30 jau kārtīgs korčs bija, varēja normāli plosīties. :) Jāstrādā cītīgi un pēc kādiem pāris gadiem droši vien atkal jāpaņem kas dusmīgs. :shura:
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

Image
モンク島の戦士 / Monku-jima no senshi
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

howitzer wrote:
Alejandro wrote:
howitzer wrote:Apsveikts ar auto, bildēs izskatās lieliski! :cool: Redzot, kā čomi un paziņas ņemas ar saviem E30, reizēm tomēr sailgojos pēc sava ex auto.
Tavējais jau bija baigi foršs :cool: Jaguar nespēj aistāt e30? :-D
Once E30, always E30. :D
Jaguārs ļoooti patīk, bet reizēm gribas tādu auto, ar kuru atstāt divas, melnas strīpas uz asfalta un normāli plivināt apkārt. :shura: Mans E30 jau kārtīgs korčs bija, varēja normāli plosīties. :) Jāstrādā cītīgi un pēc kādiem pāris gadiem droši vien atkal jāpaņem kas dusmīgs. :shura:
Skaidrs, bet tā arī nepateiksi, ka korčs :-D man draugam e30 mt2 arī it kā normāls, bet priekš viņa tas jau ir korčs :rofl:
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

Paturpināšu savu stāstu ar bildēm :drive:

Pirmās bildes auto esot manā īpašumā - ejot tehnisko uzreiz pēc iegādes:
Image

Tad bija jāuzgaida ~mēnesis kamēr ziema beigsies - pirms braukt uz tehnisko 2.reizi (kā jau minēju, 1.reizē neizgāju dēļ vasaras riepām), te pat sniegs vēl redzams :shock:
Image
Image

Pirmais izbrauciens:
Image
Image
Image

Salons :drive:
Image

Kāda bilde no mazgāšanas procesa:
Image

Pirms Youngtimer Cars&Coffee pasākuma 2017.gada pavasarī:
Image
Image
User avatar
edzz85
Posts: 523
Joined: 13 Feb 2006, 15:52
Location: metāls
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by edzz85 »

Alejandro wrote:Bet nu Tavējais liek aizdomāties par kaut ko vairāk
Man jau nekas neoem - izņemot vdo turbo dačiku un alpine subi bagāžniekā nav.
Viss ir tikai no e30 sakomplektēts, lai nav pliks, jo no rūpnīcas nekādu extru nebija.
Pēc vairāk iedvesmas pm :beer:
prometals.lv
User avatar
Alejandro
Posts: 66
Joined: 19 Jun 2014, 22:05
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Alejandro 318i e30

Post by Alejandro »

Un ja jau sanāca iesākt sarunu par diskiem, ārpus hronoloģijas pastāstīšu par savām gaitām ar tiem.

Kā jau minēju, auto iegādes brīdī tas bija uz oriģinālajiem r14 bottle caps (paliks kā pamatdiski, bet gribās arī kaut ko interesantāku) un centrus iepriekšējais īpašnieks iedeva līdzi (tie bija jāsapucē).

Pa rokai gadījās Pepsi pudele:
Image

Pēc ~24 h un tīrīšanas:
Image

Laicīgi jau biju pasūtījus jaunas uzlīmes:
Image

Foto, kā uz auto izskatās būs nedaudz tālāk, jo nepaspēju ar tiem īsti pabraukāties (līdz ar to foto uz to brīdi vēl nebija), jo tika iegādāti BBS Style 5 diezgan cienīgā stāvoklī un ar visiem četriem vāciņiem :yo:

Draugs bija aizbraucis pakaļ diskiem, par ko viņam milzīgs paldies :beer:
Image
Image

Tad sākās ilga un mocībām pilna domāšana par riepām - oriģināli nāca 205/55r15, alternatīvie varianti: 205/50r15, 195/55r15 un pat 195/60r15.

Beigās izvēlējos orīginālā izmēra riepas 205/55r15 uz BBS Style 5 - dēļ vecajām riepām vai dēļ kā, bet izskatījās ļoti slikti, kaut gan bija redzēti arī ļoti smuki e30 ar šādu setupu :hvz:
Image
Image

No šī rakursa, manuprāt, izskatījās ļoti OK:
Image
Image

...tomēr izdomāju, ka ir jāmaina pret kaut ko citu. Un atkal no jauna jādomā... Izdomāju par labu 195/55r15, bet aizbraucot uz servisu un salīdzinot 205/55 un 195/55 secināju ka vispār neatšķiras tās riepas pēc izmēra, tāpēc beigās izvēlējos 195/50r15. Kā jau minēju, 205/50 galīgi negāja pie sirds, tāpēc tā. Tagad domāju, ka toreiz labāk būtu izvēlējies 205/50. Un tad ar nelielu piemaksu apmainīju 205/55 riepas pret 195/55r15 uz BBS Style 5:
Image
Image
Image
Image

BBS Style 5 vāciņus arī bija nepieciešams sapucēt, tāpēc nomazgāju un uzsūtīju jaunās uzlīmes. Vienam uzlīme bija ļoti labi saglabājusies, tāpēc to atsāju - pa labi apakšā vēl vecā tika BMW logo 2D, pa labi augšā jau ir jaunā tipa logo 3D:
Image

Jau no paša sākuma nepatika, ka priekša ir pārāk augsta, sāku kaut ko domāt/meklēt. Draugs uz to brīdi savas -40 mm atsperes nomainīja pret koiliem, tāpēc nolēmu pamēģināt priekšā uzlikt tos (aizmugurē augstums patika kāds bija). Daudz foto ar šādu setupu:
Image
Spoiler
Show
Image
Image
Image
Image
Image
Spoiler
Show
Image
Image
Image
Image
Kopskats, manuprāt, kļuva daudz labāks, bet priekša sanāca nedaudz zemāka, nekā vēlējos, kā arī sarkanās atsperes nepatika, gribējās melnās. Auto arī palika manāmi cietāks, palika žēl, tāpēc pēc kāda laika uzliku atpakaļ bottle caps.

Procesā:
Image

Dažas bildes:
Image
Image
Image
Image

Un te jau pirms sezonas slēgšanas:
Image
Spoiler
Show
Image
Image
Post Reply