ABC RACE PEUGEOT 106

Foruma dalībnieku tūninga projekti vai viņu īpašumā esošie tūnētie auto.

Moderator: Tūneru grupa

Post Reply
User avatar
Archuks
BMW
Posts: 12623
Joined: 13 Sep 2004, 20:30
Location: Centrs
Contact:

ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Archuks » 14 Dec 2018, 18:20

Nu ko, šogad kopīgiem spēkiem ar Waldmenz tika uzbūvēts pirmais sacīkšu automobilis. Maza atruna - spēku gan vairāk pielietoja VK, jo skrūvēšana nav mana spēcīgā puse; darīju visus sīkumus un vienkāršos darbus, kā arī centos kaut ko vismaz nedaudz dokumentēt. Centīšos +- hronoloģiski atskatīties uz šo procesu, kā arī beigās parādīt nelielu izmaksu tāmi.

Jāsāk ar to, ka 2017. gada decembrī tika izziņots, ka nākamajā sezonā startēs budžeta autošosejas seriāls ABC Race. Tā kā 2017. gadā tika braukts pa Biķernieku auto/moto apli ar ielas auto un diezgan iepatikās, tad braukt barā pa Biķerniekiem pa nelielām izmaksām likās laba ideja. Uzsvars uz braukt barā un nelielas izmaksas, jo, lai brauktu pa pirmajām vietām, piemēram, Minišosejā (tagad Baltic Time Attack) auto sagatavošanas izmaksas ir noteikti līdzīgas, ja ne pat lielākas. Atpakaļ pie tēmas - no paša sākuma jau tika apmeklētas ABC Race sapulces, kur tika spriests par topošo sacensību seriālu, sākot ar tehniskajiem noteikumiem un beidzot ar sacensību formātu. Diskusiju formā tika nonākts pie rezultāta, tas pozitīvi, jo visi varēja iesaistīties un izteikt savas domas un attīstība turpinās arī uz nākamo sezonu, vienmēr ir ko uzlabot :) Labi, ievadam pietiks, sāks par pašu auto :D

29.12.2017
Pa JG no LV uz CH tika transportēts viens sporta auto piekabē, līdz ar to sanāca tā, ka atpakaļ nāktu "tukšā". Tas būtu grēks no R-Eiropas braukt ar tukšu piekabi, līdz ar to izdomājām, ka jānopērk Vācijā ABC Race izejmateriāls. Te bildītes pa ceļam un ar "kravu" :naac:
Image

Image

Image

02.01.2018
Pēc JG nosvinēšanas Šveicē (precīzāk, Itālijā) dodamies uz Vāciju. VK, browsējot mobile.de, bija iekritis acīs lēts Peugeot 106. Laikam krāsa (BMW ///M Silverstone metallic) un spoorta paka piesaistīja. 2. janvārī vēlā pēcpusdienā piebraucām pie plača (iepriekš, protams, norunājot laiku) un sapratām, ka IR īstais. Vizuālais, ja neskaita pāris švīkas uz labā sāna, pārsteidzoši labs, no rūsas ne miņas. Ar boosteri tiek iedarbināts, rūc, viss darbojas. Tā kā bija sakrājušies kaut kādi remonti (izpūtējs, gultnis un vēl kaut kas), kas pie Vācijas servisa cenām vairs nebija rentabli, tad kundze bija savu auto nodevusi placim un nopirkusi vietā citu spēkratu. Nokaulējām no 350 uz 300 EUR, sarakstījām papīrus, iebraucām piekabē un dodamies atpakaļ uz LV. Pa ceļam dažādi piedzīvojumi, bet viss labi, kas labi beidzas :D Paldies Hal'am :cool:
Image

Image

12.01.2018
Pirmo reizi Peugeot tiek iedzīts boksā, lai sāktos jaukšanas darbi. Šiem skaistajiem beņķiem diemžēl neviens nepieteicās, līdz ar to tie lidoja miskastē, tāpat kā lielākā daļa salona. Pāris bildes no salona jaukšanas. Pie pāris lietām tika piesauktas bagetes, bet lielos vilcienos diezgan ātri atbrīvojāmies no nevajadzīgajām detaļām. Jāatzīmē, ka pirms izjaukšanas arī izmetām apli pa teritoriju, caurais izpūtējs skanēja dusmīgi, bet arī paātrinājums priekš 60 zirgspēkiem likās pārsteidzoši mundrs. Katrā ziņā par 300 EUR neko labāku nevarēja vēlēties.
Image

Image

Image

Tālāk sekoja virsbūves atbrīvošana no izolācijas materiāliem. Pozitīvi, ka šim Peugeot 106 modelim ar to ražotājs ar to nebija aizrāvies, bet apvienojumā ar salona sagatavošanu drošības karkasam tas paņēmu nedaudz laiku. Jo tālāk jaucām, jo lielāks prieks bija par to, ka rūsa šim eksemplāram tiešām ir tikai virspusēja. Nebija jāmeklē jaudīgāks modelis :shura: Zemāk arī bilde ar svaru pirms/pēc salona demontāžas, viegls kā pūciņa.
Image

Image

Image

05.03.2018-12.03.2018
Tad sekoja neliela mākslinieciskā pauze, manuprāt, bija ziema un tika slīpēta Baldones ledus trase. Pieņemu, ka bija arī kādi citi (ne)objektīvi iemesli vai nebija laika un laika :hvz: :D Atpakaļ boksā, šeit vēl Peugeot nezina, ka tam tiks izņemta sirds (kā beigās izrādās - uz gandrīz pusgadu) :roll:
Image

Image

Image

Par dzinēju runājot - 1,1 litrs ar 60 Zs standartā. Tā kā šis ir viens no pēdējiem gadiem, tad bija katalizators izplūdes kolektorā (pirms Facelift nāk bez), ko veiksmīgi aizstājām ar preFL kolektoru. Tāpat arī izplūde no kolektora līdz galam tika uzbūvēta. Pašam dzinējam, manuprāt, pilnīgi viss apkārt esošais tika nomainīts/restaurēts, t.sk. visas siksnas un visi roļiki (c) Rumbula :shura: Kopā rupji rēķinot dzinējs ar transmisiju (kārba/sajūgs) paņēma ~500 EUR. Noteikti varēja lētāk, BET gan auto būvēšanas vieta, gan arī pašu pedantisms pret PIRMO sacīkšu auto uzlika zināmu atbildības sajūtu :grudaks: Šī pieeja attiecināma arī uz visām turpmākajām pozīcijām, līdz ar to tur būs pāris padārgas un cituprāt liekas modifikācijas.
Image

20.03.2018-24.03.2018
Diezgan operatīvi nonācām arī līdz drošības karkasa uzstādīšanai. Tika izvēlēts viss pilnākais :lol: variants, lai virsbūve būtu pēc iespējas universālāka = vērtīgāka. Ja nu pienāks brīdis, kad auto jātirgo vai pašam gribēsies pamainīt disciplīnu, tad ar šo karkasu varēs gāzt arī rallijā. Tas padoms visiem, kas plāno likt - nenožēlot tos 100-200 EUR un ielikt pilno karkasu. Auto vērtība noteikti pieaugs vairāk par iepriekšminēto summu ;)
Image

Image

Image

WELDING PORN :miiila:
Image

Pēc karkasa ielikšanas bija jāsāk gatavot karkass/salons krāsošanai. Teikšu godīgi, diezgan vienmuļa un nogudrinoša padārīšana. Ja esiet pārticīgi vai no Jēkabpils, tad dodiet salonu gatavot un krāsot profesionāļiem :D Labi, labi, nav tik traki, tāpat, kamēr notika mehāniskie remontdarbi, man vismaz bija nodarbe. Zemāk redzams arī eksperiments ar dzinēja telpas krāsojumu, man ļooti patika šis BLING-BLING stiliņš, bet komandas balsojumā šis variants tomēr tika noraidīts :|
Image

Image

22.04.2018
Atkal neliela pauze un ķimerēšanās turpinās :) Viens labs cilvēks uzticēja savu krāsošanas kameru un neskopojās arī ar padomiem. Mērķis - salons/motortelpa izkrāsošana. Par krāsu toni ilgas domāšanas nebija, jo pēc S.Einzenšteina ielā valdošajiem standartiem jāizmanto tikai sudraba tonis. Tā kā auto ārpuse ir kaut kas uz to pusi, tad skata labad arī salons/motortelpa ieguva Silverstone krāsojumu :]

Image

Image

Image

Tālāk minimāli tika salikts atpakaļ, lai auto būtu stumjams un turams ārā. Kā redzam bildēs, tad viena detaļa pietrūka, lai būtu normāli pārvietojams :shura: Tā kā Peugeot 106 nāk Torsion aizmugurējais tilts, tad vedām viņu speciāli uz vienu kantori sēdināt, pie reizes samainīja arī visu pārējo viņam. Remonts ļoooti pamatīgi ievilkās, iespējams, vajadzēja biežāk trobelēt, bet tā kā nebija arī līdz galam laika pieķerties un arī sacensības vēl nebija plānotas, tad vairākus mēnešus auto +- šādā paskatā nomētājās...btw tilta sēdināšana/remonts nostājās uz 300 EUR. Bildē arī var redzēt, ka bremzes visas jaunas, arī aizmugurē trumuļi, protams, tika atjaunoti. Amortizatori/atsperes bija Bilstein B8/Eibach komplekts. Ja neskaita drošības karkasu, tad noteikti dārgākā investīcīja būvniecības laikā, jo kopā kaut kas ap 500-600 EUR bija (nu pēc retail cenām) :emo:
Image

Image

Image

Kamēr auto stāvēja, tikmēr, protams, tika ik pa laikam kaut kas nopirkts, piemēram, TRS jostas, pieskaņotas salonam :D Nu un, protams, pie mašīnas izmaksām klāt jāskaita arī savs drošības ekipējums. Te ir dažādas versijas, bet pats iztikas minimums, kas jānopērk savs - apakšveļa (krekls/bikses), balaklāva un zeķes (kopā 170 EUR bez atlaidēm). Nu apavus vēlams arī savus, bet kombinezonu/cimdus/ķiveri/HANS var no kāda aizlienēt vai meklēt lietotus. Jauns iepriekšminētais kombo basic level varētu būt ap 1000 EUR bez atlaidēm. Bet nu tā kā, piemēram, ķiveri pērk uz vairākiem gadiem, tad pierunāju sevi uz ko nedaudz dārgāku :emo: Pārējais viss basic level un funkciju pilda :)
Image

Image

14.08.2018
30. jūlijā tika uzzināts, ka ABC Race pirmās sacensībās notiks Riga Summer Race ietvaros Biķerniekos (17.08-19.08), līdz ar to beidzot bija tāds īsts deadline, uz kuru būtu jāpaspēj auto salikt. Kaut kādā mirklī beidzot tikām pie aizmugurējā tilta, bija sazīmēts arī viss pārējais trūkstošais, paldies AliExpress un AD Parts par lielu daļu no tā. Aizņemtības dēļ pie auto tā nopietni atkal pieķērāmies 14. augustā (iepriekšējā w/e bija iecelts dzinējs un pielikts tilts, paldies Jurģim), divas dienas un divas naktis pirms neoficiālā ceturtdienas treniņa. Es biju nedaudz skeptisks, bet VK bija pārliecināts, ka ceturtdienas vakara treniņu brauksim. Šādi auto izskatījās ~48 stundas pirms treniņa.
Image

Un tad sekoja ātrs maratons, kura laikā palīdzīgu roku sniedza daudzi cilvēki, visus nosaukt aizmirsīšu, bet visvairāk laika kā papildspēki pie auto pavadīja Sproģis un Vītols, no šejieniešiem savu roku pēc Supras skrūvēšanas pielika arī Petka17 :cool: Darbu bija daudz, jāsaliek līdz galam visa priekša (t.sk. piekare), vadi, salons, autospoorta drošības štelles un vēl visādi sīkumi. Paldies arī kofeīnam & co :D Zemāk pāris bildes no procesa, jo kaut kā vairāk tika strādāts, nekā fočēts.
Image

Image

Image

Image

Zemāk redzamā bilde tapusi 16. augustā 2:51, mirkli pēc vai pirms iedarbināšanas. Pa nākamo dienu tika pabeigti vēl pāris lietas un vakarā jau tika braukts pirmais treniņš :yo: :yo: :yo: Piektdienā/sestdienā tika sagatavots arī viss tehniskajai komisijai (nokārtoti LAF papīri), kā arī aizvests uz stendu un nosvērts, lai saprastu, vai atbilst tehniskajiem noteikumiem (jauda/svars). Zemāk arī redzama izdruka (DYNOSYSTEMS, zinu, ka tas daudz ko maina, tādēļ obligāti minu arī stendu) un svara rādītāji (bez pilota un ar).
Image

Image

Image

Image

Image

Sākumā solīju uzrakstīt arī par izmaksām :shura: Šie cipari ir aptuveni un daudz kas ar labām atlaidēm, bet, kā jau minēju, daudzas lietas tika izdarītas rūpīgāk nekā varbūt vajadzīgs. Ir dzirdēts, ka citi tik traki nav jaukuši ārā un daudz ko nav aiztikuši/mainījuši, iekļaujoties 3k EUR. Tā kā viss ir pašu rokās, kur/ko/kā pērk un cik ļoti iespringst:
Virsbūve = 1300 EUR
Dzinējs/transmisija = 500 EUR
Balstiekārta/bremzes - 1500 EUR
Sporta loriņi/LAF/riepas - 600 EUR

Par pašu braukšanu un pirmajiem posmiem uzrakstīšu nākamajā postā, jo būvēšana un braukšana ir divas dažādas lietas :naac: Like, share, comment, ask :aljo:
Image
VW GOLF MK7 GTI DAILEY / BMW E46 NOT BORING EDITION / Peugeot 106 ABC RACE / BMW E36 EUROPEBEATER
Image

Eižens
BMW X3
Posts: 188
Joined: 11 Jan 2013, 15:44

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Eižens » 14 Dec 2018, 18:31

Labs

User avatar
kars
Posts: 2186
Joined: 10 Jan 2010, 00:24

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by kars » 14 Dec 2018, 18:44

Ļoti labs

3k ir ceļams cipars arī tiem kas nedzīvo Jēkabpilī
Sakatijos pirmo gonku klātienē, un pēc tam arī streem'ā - action labs :cool: Vot ja uz starta izies 20+ mašīnas, būs cita lieta :)

User avatar
howitzer
M30
Posts: 24517
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by howitzer » 14 Dec 2018, 19:25

Es apsolos vēlāk izlasīt visu, bet bleg, par 350eur šitādu varētu ikdienai paņemt. :aiwa:
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

ImageAll BMW drivers use indicators.It's just that the bulbs emit a light which the poor people can't see.

User avatar
Abit e30
Posts: 818
Joined: 13 Nov 2011, 13:06
Location: Madona, Rīga
Contact:

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Abit e30 » 14 Dec 2018, 19:34

kvalitatīvi, patīk! :]

diski tik varēja būt kādi Āā Ēē Zēē :naac:

User avatar
kars
Posts: 2186
Joined: 10 Jan 2010, 00:24

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by kars » 14 Dec 2018, 19:45

howitzer wrote:Es apsolos vēlāk izlasīt visu, bet bleg, par 350eur šitādu varētu ikdienai paņemt. :aiwa:
Vēl šad tad var manīt 106 ielās, man viņš pēc dizaina patīk, nav tik girly kā 206, 106 vēl ir interesanta top versija ar 6 gang rociņas kārbu.

User avatar
waldmenz
440sx
Posts: 399
Joined: 22 Jan 2006, 19:29

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by waldmenz » 14 Dec 2018, 20:38

Abit e30 wrote:kvalitatīvi, patīk! :]

diski tik varēja būt kādi Āā Ēē Zēē :naac:
Šie ir “alumīnija bleķinieki” diski kuri sver 4,8kg, tāpēc tāda izvēle.

User avatar
Pauliic
Moderators
Posts: 4360
Joined: 15 Jun 2004, 14:33
Location: Carnikava, Rīga
Contact:

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Pauliic » 14 Dec 2018, 21:17

labs :cool: , mes ar omuli pec 3 aliem ar sakam parasti planot piedalisanos gonkaas

kadi ierobezojumi taja summer race?

trīssesto žurku divlitrīgo nevarēja paņemt un iemest buuri?

User avatar
HaL
Admins
Posts: 2812
Joined: 27 Aug 2004, 11:00

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by HaL » 14 Dec 2018, 21:24

sekseris
Life is what happens while you're busy making other plans
08’ E93 / 07' E90 / 12’ F11 / 14’ GSXR1000

User avatar
rrrainis
Posts: 4093
Joined: 14 Sep 2008, 19:06
Location: Riga

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by rrrainis » 14 Dec 2018, 21:32

Plānojas kādi uzlabojumi uz nākamo sezonu?

Bet vsp cepuri nost par apņēmību :cool:
Subaru Impreza WRX GC8 JDM
VW Golf Mk7 1.4 TSI
Jeep Grand Cherokee

edgars106
Posts: 90
Joined: 25 Feb 2012, 22:35

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by edgars106 » 14 Dec 2018, 23:34

Apsvecami!
Laba un interesanta izvēle, darbs pamatīgs ieguldīts, pašam reiz bija šāds auto, īsts pilsētas huligāns.
Nezinu vai aktuāli un vai vēl pieejams, bet gadus apm 10 atpakaļ ļoti plašas modificēšanas iespējas bija iekš UK. Dažādas atsaites priekšas plauktiem, papildus stiprinājumi stūres iekārtai, aizmugures torsioniem utt.

Starpcitu tolaik bija must have modifikācija bija aizm tilts no 206 gti ar disku bremzēm,nedaudz platāka riteņu bāze un torsionu atsaites.

edgars106
Posts: 90
Joined: 25 Feb 2012, 22:35

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by edgars106 » 14 Dec 2018, 23:41

kars wrote:
howitzer wrote:Es apsolos vēlāk izlasīt visu, bet bleg, par 350eur šitādu varētu ikdienai paņemt. :aiwa:
Vēl šad tad var manīt 106 ielās, man viņš pēc dizaina patīk, nav tik girly kā 206, 106 vēl ir interesanta top versija ar 6 gang rociņas kārbu.
Nebiji domājis 306 s16 ? 106 nekad nav bijusi 6gang.

User avatar
kars
Posts: 2186
Joined: 10 Jan 2010, 00:24

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by kars » 15 Dec 2018, 00:10

Laikam

User avatar
Archuks
BMW
Posts: 12623
Joined: 13 Sep 2004, 20:30
Location: Centrs
Contact:

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Archuks » 15 Dec 2018, 00:56

Pauliic wrote:labs :cool: , mes ar omuli pec 3 aliem ar sakam parasti planot piedalisanos gonkaas

kadi ierobezojumi taja summer race?

trīssesto žurku divlitrīgo nevarēja paņemt un iemest buuri?
Ir dažādas klases, bet šī (līdz 1.4l un 75 Zs) noteikti ir pieejamākā un ar lielāko dalībnieku skaitu.
VW GOLF MK7 GTI DAILEY / BMW E46 NOT BORING EDITION / Peugeot 106 ABC RACE / BMW E36 EUROPEBEATER
Image

nakurilijs
Posts: 2524
Joined: 03 Apr 2015, 13:53

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by nakurilijs » 15 Dec 2018, 00:58

1l UP!s te iederētos!
reMade in Lithuania
->ss.com->BMW->vecs->FapFapFap

User avatar
hazaa
Posts: 1617
Joined: 07 Feb 2005, 10:15

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by hazaa » 15 Dec 2018, 01:19

loti loti incigi butu dzirdet vel ko, sitas klust pat jau interesanti :)

cik noprotu var ar vienu auto vairaki braukt?
Last edited by hazaa on 15 Dec 2018, 01:26, edited 1 time in total.

User avatar
Archuks
BMW
Posts: 12623
Joined: 13 Sep 2004, 20:30
Location: Centrs
Contact:

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Archuks » 15 Dec 2018, 01:20

rrrainis wrote:Plānojas kādi uzlabojumi uz nākamo sezonu?

Bet vsp cepuri nost par apņēmību :cool:
Par nākamo sezonu arī būs atsevišķs posts. Bet nu mazs hints, ko daļa jau zina - būs vēl viens auto, lai varētu katrs startēt ar savu spēkratu.
VW GOLF MK7 GTI DAILEY / BMW E46 NOT BORING EDITION / Peugeot 106 ABC RACE / BMW E36 EUROPEBEATER
Image

User avatar
petka17
Posts: 4174
Joined: 30 Sep 2010, 00:18
Location: Zaļās želejas racing tiim

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by petka17 » 15 Dec 2018, 02:10

Ļoti kvalitatīvs topix. Kopumā viss, kas rakstīts jau bija aptuveni zināms no sarunām, bet patīkami redzēt apkopojumu. :latvija:

Tā turpināt vīri!

Ja laicīgāk piesaka, tad labprāt pieliktu roku otra auto skrūvēšanā :wink:

P.s. Esmu zem tupeles :emo:
Tu daudz, bled, neaizdedz kamēr tu, bled, jebalā nedabūn! ©IzdedzesVīrs

#IzdedzesVīrs2017

User avatar
howitzer
M30
Posts: 24517
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by howitzer » 15 Dec 2018, 15:23

Solījumu turēju un visu izlasīju. :) Prieks lasīt un lai labi gāžas gonkās! Ja šis topiks tiks regulāri apdeitots, būšu ļoti priecīgs. :)
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

ImageAll BMW drivers use indicators.It's just that the bulbs emit a light which the poor people can't see.

User avatar
Archuks
BMW
Posts: 12623
Joined: 13 Sep 2004, 20:30
Location: Centrs
Contact:

Re: ABC RACE PEUGEOT 106

Post by Archuks » 16 Dec 2018, 01:56

hazaa wrote:loti loti incigi butu dzirdet vel ko, sitas klust pat jau interesanti :)

cik noprotu var ar vienu auto vairaki braukt?
Jā, var divi braukt ar vienu auto, t.i. ir divi treniņi un divi braucieni, katram pa vienam.
VW GOLF MK7 GTI DAILEY / BMW E46 NOT BORING EDITION / Peugeot 106 ABC RACE / BMW E36 EUROPEBEATER
Image

Post Reply