Diskusijas par auto elektroniku

Pastāsti citiem par paveikto, vai paprasi padomu kā un kur to var izdarīt

Moderator: gacciZm

User avatar
Mix*
Posts: 89
Joined: 14 Jan 2008, 10:33
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Mix* »

Tieši tā, auto elektronikā parasti izmanto no vada dzīslām uzvītu tīklu, kuru uzmauc uz signāla vada; pats ekrāns iet uz masu. Pārsvarā izmanto zondes, sadalītāja utt. signāliem, lai max izvairītos no traucējumiem, ko rada pārējās auto el. iekārtas.
Šos vadus arī var saīsināt, tikai ekrānu nevajag pārtraukt.
CiviC EG
User avatar
GG.
Posts: 15716
Joined: 30 Oct 2011, 23:05
Location: Lielā Xadene
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by GG. »

Skaidrs :cool:

Laikam sliecos, ka īsināšu tos vadus bet izņemot lambda zondes vadus, negribās smagi ieberzties. Ko tauta saka par knock sensorsu? Nav tik jūtīgs pret pretestību?
User avatar
Briedis
Mondeo ST 220
Posts: 4799
Joined: 11 Jun 2004, 09:06
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Briedis »

GG. wrote:Skaidrs :cool:

Laikam sliecos, ka īsināšu tos vadus bet izņemot lambda zondes vadus, negribās smagi ieberzties. Ko tauta saka par knock sensorsu? Nav tik jūtīgs pret pretestību?
Labāk īsināt, nekā satīt kamolā.
Knok sensoram, domāju ka ir vienalga. Tur jau reāli ir 0 +5v on/of režīmā.
User avatar
GG.
Posts: 15716
Joined: 30 Oct 2011, 23:05
Location: Lielā Xadene
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by GG. »

Un par to satīšanu kamolā - veidojās kautkāds homo magnētiskais lauks?

PS. es te izglītojos par visiem jautājumiem, kas interesē pie reizes :naac:
User avatar
Mix*
Posts: 89
Joined: 14 Jan 2008, 10:33
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Mix* »

GG. wrote:Skaidrs :cool:

Laikam sliecos, ka īsināšu tos vadus bet izņemot lambda zondes vadus, negribās smagi ieberzties. Ko tauta saka par knock sensorsu? Nav tik jūtīgs pret pretestību?
Arī zondei vari īsināt, knockam vienalga :wink:
CiviC EG
User avatar
Briedis
Mondeo ST 220
Posts: 4799
Joined: 11 Jun 2004, 09:06
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Briedis »

GG. wrote:Un par to satīšanu kamolā - veidojās kautkāds homo magnētiskais lauks?
Aptuveni. :)

Visiem vadiem pa kuriem iet analogais signāls vajag izvairīties no jebkādiem liekiem mezgliem, cilpām, nelaist vadus tuvu elektromotoriem utt..
Edmunds
Sliktdibenis
Posts: 7346
Joined: 08 Sep 2010, 11:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Edmunds »

Nu ja tiešām ir tikai to 0/5v uz pozīcijām, tad po, bet ja sensors padod kādus impuslus, tad gan lodējums var frekvenci diezgan konkrēti sačakarēt. Man gan nav ne jausmas, ko tieši padod lambda zonde, bet ja mērijumi tur tiek veikti uz strāvas/sprieguma pamata, var īsināt..

Btw, Tu īsinot tur nesajāsi neko vairāk kā tie, kas vnk satin vadu mainot zondi (un tici mani tādu ir dahh un viņiem viss strādā) ;)
User avatar
Rii
Posts: 7583
Joined: 21 Sep 2008, 17:50
Location: 200km uz Austrumiem
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Rii »

Gitucis wrote:Zonde pilnīgi noteikti ir juteklisks radījums! Jāpārliecinās vai vadi nav satinušies, neskaras pret kuzavu, nav tuvumā magnētiem utt. Lodēt zondes vadus neiesaku, tam domāti speciāli savienotāji.
Kāpēc nevar lodēt zondes vadus? Es arī pirms savam touringam mainīju domāju, ko darīt, jo kastītē nebija līdzi štruntiņi vadu savienošanai. Salasījos internetos, kas lambdu kategoriski nevar lodēt, bet bija arī viedokļi, kas uzstāja, ka tās ir muļķības. Beigās nospļāvos un salodēju. Gaitā nekādas izmaiņas nejūtu, pēc kompja skatoties lambdas līknes arī ir teicamas :roll:
NB MX-5 99'
Seat Leon 01'
Kada sedinasana? Tourings domats prieks R16.Ar normalu kliriensu. Pa grunteni pabraukt ari. Kartupelu maisu iekraut.
User avatar
Briedis
Mondeo ST 220
Posts: 4799
Joined: 11 Jun 2004, 09:06
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Briedis »

Rii wrote:
Gitucis wrote:Zonde pilnīgi noteikti ir juteklisks radījums! Jāpārliecinās vai vadi nav satinušies, neskaras pret kuzavu, nav tuvumā magnētiem utt. Lodēt zondes vadus neiesaku, tam domāti speciāli savienotāji.
Kāpēc nevar lodēt zondes vadus? Es arī pirms savam touringam mainīju domāju, ko darīt, jo kastītē nebija līdzi štruntiņi vadu savienošanai. Salasījos internetos, kas lambdu kategoriski nevar lodēt, bet bija arī viedokļi, kas uzstāja, ka tās ir muļķības. Beigās nospļāvos un salodēju. Gaitā nekādas izmaiņas nejūtu, pēc kompja skatoties lambdas līknes arī ir teicamas :roll:
Tas vairāk pēc fizikas likumiem, lai būtu pareizi. Ja kvalitatīvi salode, tad problēmām nevajadzētu būt.
Edmunds
Sliktdibenis
Posts: 7346
Joined: 08 Sep 2010, 11:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Edmunds »

Manam ex e36 lambda zondei vadi bija vnk satīti kopā un arī pie kompja pieslēdzot draiveris teica ka viss čotka! :hvz:
User avatar
GG.
Posts: 15716
Joined: 30 Oct 2011, 23:05
Location: Lielā Xadene
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by GG. »

Nu, ko, tad izskatās, ka priekšā stāv pāris stundas ar lodāmuru rokā :naac:

Būs atskaite :lol:
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17038
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Juzix »

GG. wrote:
Spoiler
Show
e30students wrote:Zem paneļa nav vietas kur iebāzt?
Zem paneļa vietas ir daudz, bet ECU atrodās motortelpā :emo:

Šādi būtu ideālais variants, kāpēc gribu saīsināt.
Image

Pagaidam esmu iestūķējis viņu šādi, bet tāds nedrošs variants, dēļ tā, ka nav lāga kur viņu piestiprināt + nepatīk asais līkums, kādu jāmet kabelim.
Image
Martinss wrote:Nav vēl tāds pats štekeris kaut kur rezervē? Es tavā vietā noteikti pamēģinātu tos pinus dabūt ārā, būtu daudz smukāks un ērtāks būtu tāds variants. Man fordam tādā ziņā ļoti forši varēja pārpinot visu pa jaunam. :|
Tāds štekeris man toč nemētājās lieks. Nezinu, vai viņš citiem dzinējiem ir tāds pats. A saganīt rokā štekeri no šitā dzinēja būtu ļoti neiespējami.
To štekeri noteikti, ar visiem piniem ir jāvar uzsūtīt jaunu un nemaksās viņš baiso kosmosu!
Uzzvani 1dien uz kādu no VWcentriem ;)
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
Melnais
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by Melnais »

Pinus var dabūt laukā, bet bez spectūļa tas nebūs viegli. Ja vari pats izgatavot kkādu tūli, tad nav problēmu. Un vadus īsināt vienmēr var, tik vajag kvalitatīvi salodēt bez nekādiem aukstajiem lodējumiem un noizolēt kārtīgi. Vēlams ar uzsildāmajiem kembrikiem.
xr4x4cosworth
Posts: 18
Joined: 29 Apr 2013, 10:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by xr4x4cosworth »

man tāds jautājums. pie kā man griezties vai kāds varētu palīdzēt ar tādu lietu... man ford sierra xr4x4 kurā lieku no scorpio 2.9cosworth motoru(BOB) un nēsmu tik gudrs elektrōnikā lai saliktu visu kā nākas lai viss darbojas. vadi tur daudz bet domāju ka izdarāms tas ir. lūdzu atsaucaties kas kautko taadu darījis iespēja nopelnīt. Mašīnas stāv viena otrai blakām un pats nēsmu ķēries vadiem klāt lai nesajauktu prātu.
User avatar
*Sicram
Posts: 28461
Joined: 04 May 2008, 00:29
Location: Latvija, Rīga
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: Diskusijas par auto elektroniku

Post by *Sicram »

xr4x4cosworth wrote:man tāds jautājums. pie kā man griezties vai kāds varētu palīdzēt ar tādu lietu... man ford sierra xr4x4 kurā lieku no scorpio 2.9cosworth motoru(BOB) un nēsmu tik gudrs elektrōnikā lai saliktu visu kā nākas lai viss darbojas. vadi tur daudz bet domāju ka izdarāms tas ir. lūdzu atsaucaties kas kautko taadu darījis iespēja nopelnīt. Mašīnas stāv viena otrai blakām un pats nēsmu ķēries vadiem klāt lai nesajauktu prātu.
Uzmeklē useri kaross. VIņš mums šeit ir elektrības specs.
Piedāvāju kvalitatīvus foto pakalpojumus !
PM vai 29764007



Jā, Pavasara 2019. uzmetēji ir Fretka/Vilciens/Abit
Post Reply