ramex braucamie....

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

User avatar
spainis666
Posts: 514
Joined: 23 Feb 2009, 22:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by spainis666 »

pirms filtra ir vārsts, bet tas nu tā

bet nu kā var skalot motoru ar dīzeli? :shock:
User avatar
DeeCee
EMO
Posts: 10035
Joined: 30 May 2007, 21:07
Location: Riiga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by DeeCee »

ParaTr00per wrote: kad peedeejoreiz intereses peec paarzaagjeeju eljljas filtru, tur iekshaa bija tikai papiira "gofra". neko, ko vareetu nosaukt par vaarstu neatradu... :neka: gribeetu apskatiit kautko, kas noraadiitu uz tevis apraxtiito variantu. arii par diviem filtriem uz katru eljljas mainju.

un neprasiet, ko veel es esu sazaagjeejis, lai uzzinaatu, kas tur iekshaa... :reeka:
maliekas tev vajag nobildeeties ar mrelno :shura: tikai nepaarzaagjee veel vinju pushu, lai apskatiitos kas iekshaa :reeka:
Ir tikai divu veidu cilvēki - tādi, kuriem es patīku, un tādi, kuri var iet dirst.
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17021
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: ramex VW LUPO

Post by Juzix »

Melnais wrote:trūp, nezinu, kurš tos ir izdomājis, bet kad nākamereiz maini filtru, apskaties, kkur tur jābūt rakstītam, ik pēc cik ilga laika jāmaina.. man šķiet, ka tas skaitlis bija 5k km vai 10k km, neatceros, nav arī svarīgi, bet svarīgi ir tas, ka viņš aizsērē no eļļas kunkuļiem un tamlīdzīgas drazas, tad atverās iekšējais vārsts un tā eļļa nefiltrēta tiek pumpēta pa visu motoru. šķiet, ka bija uz vienu eļļas maiņu 2 filtri jānomaina. tas ir viens... otrs, nenāktu arī pa ļaunu izskalot motoru vismaz ar dīzeļdegvielu. bet to jau reti kurš ievēro, un arī īpašas vajadzīvas nav ikdienas auto tik ļoti kopt.
un mazliet pēc eļļas fitra maiņas pieliet jau nenāks par ļaunu.. :)
:clin:
Kur Tu visas šitās gudrības rauj?
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
ParaTr00per
Posts: 2560
Joined: 06 Aug 2004, 10:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ParaTr00per »

spainis666 wrote:pirms filtra ir vārsts, bet tas nu tā
tu runaa par sho te? IMHO tas ir eljljas spiedienu ierobezhojoshs vaarsts, piekam "liekaa" eljlja tiek puusta atpakalj karterii nevis nokljuust motoraa apejot filtru. tjipa noblokjeeta filtra gadiijumaa teu vienk noklopee motoru, nevis uzspridzina filtru/suukni/lalala.

Melnais: Mann filtraa prieksh volvo 940 taada nebija toch. ;) bet ideja skaidra - suudiigam filtram taadu vajag, lai iipashnieks nejuut probleemu :shura: betnu gribeetos vienalga par tiem 5000km (vai eljljas mainjas cikls daliits ar n) filtra muuzhu.

ar diizeli skalot motoru :doh: nau runa par sashkjidrinaashanos (taa pati sinteetiskaa 0w30 eljlja buus shkjidraaka), bet par eljljoshas speeju, kas diizelim buus tuva nullei. buus gandriiz ideaali attaukotas berzes virsmas... :shura:
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17021
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: ramex VW LUPO

Post by Juzix »

Zinu tikai to, ka lietotu auto motorus skalot NEDRĪGST! Tā ir viena sasodīta laimes sple, jo atmiekšķējot uzdegumus un citus nosēdumus pastāv ļoooti liels % aizirst kādu dīzīti, eļļas kanāliņu un tad beigu beigās šmuce vien tik sanāk!!!
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17021
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: ramex VW LUPO

Post by Juzix »

Melnais wrote: kādus uzdegumus vai nosēdumus? :reeka: domā, ka starp kloķeni un šāli ir iespējams būt kādiem nosēdumiem vai uzdegumiem, ja tur 1/100 mm daļa starpā + kur vēl eļļas kārtiņa? :D :D
Izskalo pāris pacmit gadus vecus motorus un tad runā ;)
90to gadu sākumā daži servisi piedāvāja šādu pakalpojumu, kā brīnumlīdzekli veciem motoriem-daudziem tas beidzās ar kap remontu ;)
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
ParaTr00per
Posts: 2560
Joined: 06 Aug 2004, 10:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ParaTr00per »

Melnais wrote:vārstam vajadzētu būt ikvienā eļļas filtrā, jo nu, padomā pats, tev filtrs aizsērējās ar netīrumiem, tb kunkuļiem, kuri neizfiltrējās, kas notiek ar spiedienu? to jau kkur ir jānobāž, ne? nesprāgst tie filtri, citādi jau puse rīgas ielu būtu eļļā, ja paskatamies, kā lielākā daļa šoferu kopj savus auto.. tāpēc ir vārsts, kurš palaiž garām eļļas filtrējošam elementam, ja tas ir aizsērējies.

a ar dīzeli, tas vajadzīgs, vnk tāpēc, lai izdzītu visus sūdus ārā no eļļošanas sistēmas un dīzelis tāpēc, ka pa lēto ir! tāpēc jau minēju, ka *vismaz* ar dīzeli izskalot! un par eļļošanu nav ne runas, protams, tāpēc nedrīkst ilgāk par minūti brīvgaitā skalot! ;)
par vaarstu filtraa skaidrs, kaapeec tas tur ir. kad filtrs ciet - paveras vaarsts. bet kur tu raavi, ka tas "aizkjepshanas periods" ir iisaaks par eljljas mainjas periodu? es saprotu, tur kaac tampaxu pa eljljas uzlejamo caurumu iebaazis un tas kunkuli uztaisiijis - klakt, un filtrs ciet, bet normaali expluateetjot kaa to dabuu gatavu? :) hmm... mosh vienk suudiigam filtram caurlaides speeja ir tik maza, ka tas vaarsts vienkaarshi vislaik veraas valjaa uzgaazeejot? :)

un tici man, ar diizeli skalojot motoru, tu jau pa minuuti buusi nodeldeejis dzineeju vairaak kaa minuuti ruucinot dzineeju ar vienkaarshi izlaistu eljlju :D
User avatar
ramex
Posts: 2284
Joined: 04 Aug 2007, 12:31
Location: Tallinn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ramex »

gribu nofocheeteis kopa ar Melnais un piekaart kauktur kolekcijaa, kautko tik gjeniaalu sen nebiju lasijis :D
----
H6
User avatar
ramex
Posts: 2284
Joined: 04 Aug 2007, 12:31
Location: Tallinn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ramex »

Melnais wrote:
ParaTr00per wrote:
Melnais wrote:vārstam vajadzētu būt ikvienā eļļas filtrā, jo nu, padomā pats, tev filtrs aizsērējās ar netīrumiem, tb kunkuļiem, kuri neizfiltrējās, kas notiek ar spiedienu? to jau kkur ir jānobāž, ne? nesprāgst tie filtri, citādi jau puse rīgas ielu būtu eļļā, ja paskatamies, kā lielākā daļa šoferu kopj savus auto.. tāpēc ir vārsts, kurš palaiž garām eļļas filtrējošam elementam, ja tas ir aizsērējies.

a ar dīzeli, tas vajadzīgs, vnk tāpēc, lai izdzītu visus sūdus ārā no eļļošanas sistēmas un dīzelis tāpēc, ka pa lēto ir! tāpēc jau minēju, ka *vismaz* ar dīzeli izskalot! un par eļļošanu nav ne runas, protams, tāpēc nedrīkst ilgāk par minūti brīvgaitā skalot! ;)
par vaarstu filtraa skaidrs, kaapeec tas tur ir. kad filtrs ciet - paveras vaarsts. bet kur tu raavi, ka tas "aizkjepshanas periods" ir iisaaks par eljljas mainjas periodu? es saprotu, tur kaac tampaxu pa eljljas uzlejamo caurumu iebaazis un tas kunkuli uztaisiijis - klakt, un filtrs ciet, bet normaali expluateetjot kaa to dabuu gatavu? :) hmm... mosh vienk suudiigam filtram caurlaides speeja ir tik maza, ka tas vaarsts vienkaarshi vislaik veraas valjaa uzgaazeejot? :)

un tici man, ar diizeli skalojot motoru, tu jau pa minuuti buusi nodeldeejis dzineeju vairaak kaa minuuti ruucinot dzineeju ar vienkaarshi izlaistu eljlju :D
nu, par to filtru maiņu, tas ir tāds kā vēlams nosacījums, bet tāpēc jau neviens no neievēro... ;)
ja godīgi, man to par dīzeli teica džeks, kurš savus 50 gadus ir krāmejies ar auto motoriem, to elektroniku, būvējis diagnostikas stendus un pēdējais ar ko ķimerējies, bija jaguar, tur kkāds servisa vadošais diagnostiķis vai hvz kas tur tāds svarīgs bijis. jā, man to māca kā autoelaktriķi, un neticu, ka tie džeki ir nepieredzējuši un muļķības man stāstītu! ;)

Melnais ko tu lieto ?


PS un vispār marš uz Spam topiku turpināt
:offtopic: :offtopic: :offtopic:
----
H6
User avatar
J.K.jr.bad.
Posts: 1209
Joined: 09 Jul 2004, 21:22
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ramex VW LUPO

Post by J.K.jr.bad. »

Es vēl vienu nelielu spamiņu par filtriem. :D

Kā man stāstīja, tad tas vārsts eļļas filtrā ir paredzēts, lai nodrošinātu motora eļļošanu nelaižot eļļu caur filtru, kamēr tā ir auksta un mazspējīga izfiltrēties cauri tam papīra filtram. Tad kad eļļa uzsilst, tad vārsts tiek pavērts vaļā eļļošana turpinās caur filtru. Bet varbūt tās ir tikai pasakas.. :neka:
J.K.jr.bad.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:offtopic:
ParaTr00per
Posts: 2560
Joined: 06 Aug 2004, 10:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ParaTr00per »

J.K.jr.bad. wrote:Es vēl vienu nelielu spamiņu par filtriem. :D

Kā man stāstīja, tad tas vārsts eļļas filtrā ir paredzēts, lai nodrošinātu motora eļļošanu nelaižot eļļu caur filtru, kamēr tā ir auksta un mazspējīga izfiltrēties cauri tam papīra filtram. Tad kad eļļa uzsilst, tad vārsts tiek pavērts vaļā eļļošana turpinās caur filtru. Bet varbūt tās ir tikai pasakas.. :neka:
nee, taas nau pasakas. ibo kad eljlja ir auksta, taa ir bieza un slikti lien cauri filtram. slikta (bieza) eljlja + slikts filtrs (ar mazu aktiivaas virsmas laukumu) = avaarijas bypass vaarsts atveerts. :)

bet lietojot kvalitatiivu filtru un labu eljlju, tam vaarstam vajadzeetu atveerties tikai kaadaa tieshaam extra gadiijumaa.

imho shito jau sarunaato teemu vajadzeetu nodaliit atsevishkjaa topikaa - admini :naac:
User avatar
J.K.jr.bad.
Posts: 1209
Joined: 09 Jul 2004, 21:22
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ramex VW LUPO

Post by J.K.jr.bad. »

imho diezgan labs pamācoši/izzinošais materiāls. ;)

Tātad rezumē ir tāds, ka tiem filtriem, kuriem ir tāds vārsts, tā funkcija ir lieko eļļu novadīt atpakaļ pa taisno motorā nevis sabojāt pašu filtru. Vai pareizi noformulējos? :D
J.K.jr.bad.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:offtopic:
User avatar
spainis666
Posts: 514
Joined: 23 Feb 2009, 22:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by spainis666 »

sanāca man epic fail
The strainer in the pick-up must not be so fine that it traps the smallest
abrasive particles, otherwise it could strangle the flow. Therefore, to protect
the bearings, a fine filter is interposed between the pump and the oil gallery.
Such a filter has to remove all hard abrasive particles large enough to bridge
the oil films in the bearings. When the engine is heavily loaded, these films
may become extremely thin. The filter is mounted externally on the crankcase,
so that its filtration element can be easily replaced at regular intervals, well
before it becomes blocked. Generally, if the element becomes blocked
prematurely the oil pressure lifts it off a seat at its lower end to by-pass it.

In the event of severe blockage, the oil pressure, acting against the upward
load exerted by the spring in the base, slides the element down the central
rod so that the lubricant can pass from the inlet directly into the outlet. The
upper end of the element seats on a soft elastomeric sealing ring which
accommodates any small particles that might become trapped between the
seating faces. Initially the element is by-passed only when the engine is
running at high rev/min: at lower speeds full-flow filtration is maintained. As
the contamination increases, however, the filter lifts at progressively lower
engine speeds.
avots:
The MotorVehicle
Thirteenth Edition

Image
User avatar
ramex
Posts: 2284
Joined: 04 Aug 2007, 12:31
Location: Tallinn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ramex »

Nu sen nekas nav ierakstiits :)


Neko jau daudz nav ko teitk Lupo tika pie skates ieprieksheej meenesha beigaas ar otro piegaajienu, pirmaja reize aizbraucu uz durachku vispaar neko nedariijsi, izraadijas ka rocenes viena apusee nema, nu ko tika nomainiitas visas pakaljeejas kolodkas un trose (~35 ls). un bruakts peec div nedeeljaam otreiz, 1 ninieku protams iebaxrtiija par korooziju, nezinu tik kur vinjsh vinju atrada :D izpuuteje bundulis apruusejis bij :D


pagajushaa nedelja Lupo izceljoja Stokholma - Kopenhaagena - Roskiled un atpakalj, nekaaadu probleemu ari pa Svensonu bani velkot 120-130, videejais degvielas pateerinjsh nokrijaats par 0.2 L uz 100 km :D

bet nu ~ 750 Km pie ruljiem ir naaves smaka :-D peectam vienkaarshi beigts :D
----
H6
User avatar
Lambertino
JuniorKupeju, Dzīvokli...
Posts: 9838
Joined: 18 Sep 2004, 10:30
Location: Zem debesīm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by Lambertino »

a kāds ir patēriņš?
ImageImage
User avatar
ramex
Posts: 2284
Joined: 04 Aug 2007, 12:31
Location: Tallinn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ramex »

Lambertino wrote:a kāds ir patēriņš?

ar ziemeneem (tam pashaam kas par platu un lielu) pie shitaas mochiishanas 4.3L
----
H6
User avatar
roliss
Posts: 286
Joined: 21 Mar 2006, 16:30
Location: Riga
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re: ramex VW LUPO

Post by roliss »

Ieliec vairaakas bildes no aarpuses un salona, man ir doma ikdienas auto mainiit no mk3 tdi uz lupo 3l.. :roll:
http://www.200sx.lv" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ramex
Posts: 2284
Joined: 04 Aug 2007, 12:31
Location: Tallinn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ramex »

roliss wrote:Ieliec vairaakas bildes no aarpuses un salona, man ir doma ikdienas auto mainiit no mk3 tdi uz lupo 3l.. :roll:
nu meeginaash kaukada bridii ceru ka neaizmirsiishu :D
----
H6
User avatar
ramex
Posts: 2284
Joined: 04 Aug 2007, 12:31
Location: Tallinn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by ramex »

Ūj dievs ku sen nekas nav rakstīts :D

Lupo gatavojas skatei un no nākamā gada janvāra vidus ies uz tirdziņu :)

Pats tikmēr pārrāpos uz kautko bik lielāku :D
Image

rūc, griežas visi 4 rati, pagaidām smaids pa visu seju :D
----
H6
User avatar
Fretka
Posts: 16435
Joined: 17 Jul 2009, 14:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ramex VW LUPO

Post by Fretka »

Subārs izskatās labi 8)
Post Reply