Jeep Grand Cherokee WJ 4.7L HO

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

Post Reply
User avatar
Micuks
Posts: 2869
Joined: 12 Aug 2006, 21:23
Location: Rīga
Contact:

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7L HO

Post by Micuks »

Čau visiem auto entuziastiem!
Plāni par auto maiņu sākās 2019 gadā tā kā plānojās ģimenes pieaugums, meitas dzimšana. Ieliku ZJ jeepu uz pārdošanu, interese bija maza un tā pati no auto tūristiem, vairāk zināt gribētāji kā pārbūvēt no automātiskās kārbas uz mehānisko kārbu. Apnika tāpēc sludinājumus vairs neliku, meklēju piemērotāku auto ģimenei. Tika izskatīti vairāki auto, vairāk VW T4 un Chrysler Town & Country. Apskatot daudzus eksemplārus sapratu, ka nē. Auto pirkšana tika atlikta tā kā pa vasaru sieva ar bērniem dzīvojās pa laukiem pašam pietika ar žiguli un čoma jeepu, kuru viņš atstāja lietošanā kad devās tālbraucēja darbā.
Whatsapp jeep čatā kādu dienu WJ īpašnieks sūdzējās par dažādām kaitēm ar motoru, neregulāra dzeses šķidruma zušana, motora raustīšanās. Bija bijis vairākos servisos, bet īsti nav saprasts kas vainas. Diagnostika uzrādījusi dzirksteles zudumus astotajā cilindrā. Čata biedri tai skaitā arī es konsultējām ko un kā, bet cilvēkam nebija vietas kur pārbaudīt, tā nu sarunājam, ka piebrauks pie manis un pārbaudīsim. Domāts darīts, pārbaudījām cilindrā dzeses šķidruma nebija, dzirkstele laba, degviela arī bija. Abpusēju nočekojām jeepus un sākām runāt par maiņas iespējām, WJ saimnieks savā auto ne mazums naudas iegrūdis, bet problēmas tik un tā ir. Cik sapratu servisos ieteikt mainīt motoru, izmaksas par motoru un maiņu uz pusotrīti. Redzēju, ka WJ ir daudz vairāk vietas, propāna balons rezerves riteņa vietā, aizmugurē trīs pilnvērtīgas sēdvietas.
Maiņas dienā WJ atbrauca pats, bet ar pēdējiem spēkiem, cilindrā jau pumpējās dzeses šķidrums, vienojāmies par maiņas nosacījumiem, piemaksas summu un ka, sedz visus pārrakstīšanas izdevumus. Kamēr taisījām attālināto pārrakstīšanu cilindrā bija sakrājies tik daudz šķidruma, ka starteris vairs nespēja pagriezt. Izskrūvējām sveci un tā arī palika līdz septembrim, pārbrauks vajadzības gadījumā tika uz septiņiem cilindriem.
Tehnisko pasi pieteicu, lai sūta pa pastu, Latvijas pasts sastāda konkurenci Krievijas pastam, sūtījums laikam ar gliemežekipāžu līda veselu mēnesi, zvanīju uz csdd tie neko nezin, zvanīju un braucu uz pastu arī tie neko nezin. Galu galā 20km mēnesi KARL...

Speciāli pircis šādu auto nebūtu jo šie 4.7l motori ir bēdīgi slaveni, bieži pārkarst un dēļ tā krīt ārā vārstu sēžas. Remota procesā sapratu, ka motors nav tik slikts kā to "zīmē" sēžas krīt ja tiek pārkarsēts, savam šādu problēmu remonta procesā novērsu. Jā motors ir sarežģītāks, vairāk daļu kā 4.0 un vairāk kā vecajiem 5.9 jo šim 4.7 ir augšējās sadales vārpstas, attiecīgi ķēžu spriegotāji, mierinātāji. Galvu alumīnijs ir visai mīksts tāpēc arī pārkarsējot motoru izkrīt vārstu sēžas. Jāseko līdz eļļai,lai būtu līmenī un regulāri jāmaina. Tāpat arī dzeses sistēmai jāseko līdz ja to nedara tad arī pārkasrst kad plīst vecas caurules vai sabirst termostata korpuss vai citas neuzmanības kļūdas.

Risks mainīties bija visai liels, iespējams plaisa galvā, bet tas vēl nebūtu kritiski jo iepriekšējais saimnieks deva līdz kasti ar detaļām un divas galvas. Plaisa vai citi bojājumi blokā gan būtu ieberziens.
Auto ir daudz ko pieredzējis, iepriekšējais saimnieks bija izmantojis ikdienai un arī dubļos braucis. Priecē tas, ka auto ir arī kopts, piekarē jaunas bukses, kur lielāka slodze poliuretāns, trīs no četrām atsaitēm tilts-virsbūve oriģinālās 70€ gab., visi četri amortizatori KYB 60€ gab., kārbas bukse 60€, priekšējais kardāns 200€, stūres pastiprinātāja sūknis 100€, motora dzeses sūknis 60€ un vēl daudzas daļas liktas jaunas labas pavisam nesen, dažus mēnešus kalpojušas.

Par auto:
Marka:......................... Jeep
Modelis:....................... Grand Cherokee-WJ
Dzimis:........................ 2004g.
Virsbūves tips:................ Džips
Durvju skaits:................. Četras + bagāžnieka nodalījuma durvis
Stūres novietojums:..........Bardačoks ir tur kur jābūt
Dzinējs:....................... 4.7l Power Tech 287 V8 HO benzīns/gāze
Jauda:......................... 265hp/5200rpm
Grieze Griezīte............... 440ņergas/3500rpm
Pārnesumu kārba:............ Piecu pārnesumu tomāts
Piedziņa:...................... Īstā /4x4/AWD/
Tilti............................ Bloķējošais reduktors aizmugures tiltā.
Krāsa:......................... Melna
Iegūts īpašumā:.............. 29.04.20
Pilna masa (kg):..............2495
Pašmasa (kg):.................2069
Komplektācija: Elektriskie logi, ABS, SRS, multimediju centrs, lietus sensors, automātiskās tuvās gaismas, sēdekļu apsilde, spoguļu apsilde, ārējie atpakaļskata spoguļi ar elektro pievadu (nolokāmi), kondicionieris (klimats) un citas ekstras......

Tālāk vizuālais materiāls, bez spoileriem tā kā useriem ar iezvanpieeju iesaku apdomāt vai rullēt zemāk :emo:
Maiņas dienā auto izskatījās šādi:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pienāca plānotā jaukšanas diena, čoms no pašas maiņas dienas pieteicās palīgā, bija tehniska interese izpētīt motoru un protams arī izbraukt :)
Ar šādu motoru strādāju pirmo reizi tā kā viss cītīgi jāizpēta un jāsaprot.
Izjaucām septiņu-astoņu stundu laikā ar visu skrūvju marķēšanu un pa maisiņiem un kastēm fasēšanu:
Image
Image
Image
Image

Un te arī problēma, pirms četriem gadiem motors bija jaukts, galvā ieskrāpēts, redzamas raksturīgas skrāpējumam anzacis:
Image

Plaisa galvas blīvē atkārto skrāpējumu, tātad ar laiku dēļ skrāpējuma pārdegusi blīve:
Image

Pie reizes ņēmām nost arī otru galvu, lai pašam mierīgāk un drošāk braukt:
Image

Jaucu galvas, lai dotu uz slīpēšanu:
Image

Vajadzēja novilcēju priekšējam skriemelim, samērā specifisks, vienu parasto salauzu, aizņemties pēc izmēra nebija no kā vai nu par lielu vai par mazu.
Izgatavoju pats, daļēji vienreizējs jo bez termoapstrādes, vēlāk kad būs kārtībā krāns norūdīšu. bet ceru, ka tuvākā laikā nevajadzēs:
Image
Image

Skriemelis nost:
Image
Image
Image

Ķēžu pinekļi un emulsijas pilns motors:
Image

Pareizi būtu mainīt vārstu vadīklas un stenda pārgriezt sēžu leņķus, bet nolēmu, ka galvas ir padzīvojušas un nav vērts, pieslīpēju vārstus. Būtu vairāk laika sūtītu jaunas galvas no štatiem:
Image
Image

Šajā stādīja pieļāvu vienu kļūdu, bet par to vēlāk:
Image

Izplūdes kolektoriem uztaisīti uzgriežņu kustīgais plancis, lai vieglāk saskrūvēt ar biksēm:
Image
Image

Nopirktas lielākā daļa detaļu:
Image
Image
Image
Image

Gatavojamies likt kopā:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Vesela shēma, ka pa metkām jāizliek ķēdes:
Image
Image
Image

Pie reizes mainu termostatu:
Image
Image

Un blīvslēgu:
Image

Ar priekšējo blīvi bija švaki, vairs neražo blīves no viena gabala, paredzēti blīvju elementi un hermētiķis. Pasūtīju remonta komplektu, bet elementi kā īsti nesaskanēja pēc konfigurācijas kā var redzēt bildēs:
Image
Image

Ielikņa plastmasas daļa biezāka par metāla blīvi tā kā neder arī kā ieliktnis vecajā blīvē ne pēc biezuma, ne pēc konfigurācijas:
Image

Tāpēc attīrīju veco blīvi no vairākām kārtām hermētiķa un oriģinālās gumijas un ieliku blīvgredzenus no remonta komplekta Ieliku blīvgredzenus un liku uz Viktora hermētiķi. Nepītāk tāda shēma, bet variantu nebija, turklāt blīves: biezumam ir nozīme. Image

Hermētiķi uz visām vajadzīgajām virsmām uzklāju ar tādu instrumentu:
Image

Apmēram tā sanāk, tas lai veidotos vienāda biezuma kārta gluži kā celtniecībā :]
Image

Apaug ar detaļām:
Image
Image

Gāzes plīts pajebeņa bik traucēja, bet noderīga pajebeņa :susnaks:
Image
Image

Image

Vecā labā kapeik iepišana uz rullīti, ņemam veco rulli un jaunu gultni:
Image

Ruļļa korpusu nokrāsojam un gulti nomainām:
Image
Volā, 25€ vietā 2€

Image

Izpūtēja biksēm skrūves uztaisīju no ņežas, vienkārši gatavas nebija nekādas pēc vajadzīgajiem parametriem:
Image
Image

Gatavoju motora dzeses šķidruma hidroventilātoru:
Image
Image

Nu jau sāk pēc auto izskatīties:
Image

Kamēr galvas slīpējās savedu daudz maz vadus kārtībā, novērsu šādus puvekļus un pārvēru jaunās gofrās aptinot ar jaunu izoleni.
Image

Gāzes plītij arī atjaunoti vadi:
Image

Kā arī gāzes plītij apkope uztaisīta un jauns līmeņa devējs, vecais salūzis bija:
Image
Image

Vienā brīdī salūza vadītāja stikla pacēlājs, bija plastmasas gabals nolūzis, kur aizāķējās troses gals, salaboju pārverot trosi un nostiprinot:
Image

Durvīs kāds telekomunikāciju elektriķis bijis:
Image
Darbinot motoru un atgaisojot dzeses sistēmu no izpūtēja vēl ilgi nāca migla tā ka viss pagalms pilns. Tā kā motorā bija daudz emulsijas pirmo eļļu un jaunu filtru nobraucu 20km testējot un tad uzreiz jaunu lētā gala eļļu ar jaunu labu eļļas filtru, motors tīrs ne emulsijas ne kondensāta.
Pirmais brauciens pēc motora remonta :)
Rūc un brauc, bet nav bez problēmām, pati nepatīkamā problēma ir tāda, ka grab hidrokompensātori. Škrobe jo tikko likti, apskatīju izkustināju, stingri nebija pamata mainīt un ja pēc tāda principa tad būtu lielākā daļa jauna motora jāsaliek. Labprāt tā darītu, bet nebija laika kapitālajam remontam.
Otra problēma ar kārbu, avārijas režīmā, pārslēdzot režīmus no "P" ir sitieni kā arī auto nebrauc tā kā vajadzētu, jūt, ka nav jaudas.
Trešā problēma ir tāda, ka dzeses sistēmas gumijas caurules ir pārāk cietas, pēc tehniskajiem datiem līdz 1.8bar bet pēc čujametra ir vairāk. Augšējā caurule uzpūtusies.
Image
Sāku ar kārbu, būtībā dīvaini jo pirms motora remonta viss strādāja. Bija aizdomas, ka kas ar vadiem, norauts kāds vads vai nopuvis vai cita problēma. Pārbaudīju visus galvenos vadus, "zvanot" cauri kustināju, bet nekā barošana pienāk, devēju vadi veseli. Pie vadības bloka bija viens vads gaisā, savienojot nekas nemainījās, vēlāk noskaidroju, ka speciāli nokniebs- torque converter.
Uztaisīju diagnostiku, pēc kļūdas galvenais spiediena regulējošais solenoīds, diagnostiķis ieteica noņemt un izkustināt jo mēdzot nosprūst:
Image

Nolaidu kārbas eļļu, noņēmu eļļas pannu, noņēmu hidrosmadzeņu bloku, samērīju pretestības sešiem pārnesumu solenoīdiem, viss kārtībā:
Image
Image
Image
Image
Image

Atradu īstu it kā vainīgo solenoīdu, pretestībai jābūt 4.9Ω bet bija 3Ω:
Image

Pēc sekcijas konstatēju, ka fiziski viņš nevar nosprūst. Protams pēc sekcijas solenoīdam kapi, danco melnādaini čaļi. Meklēju jaunu solenoīdu, AutoMetro veikalā nav, nevienā i-veikalā vai e-bejā nav, pēc bildes daži cerīgi tādi paši varianti, bet faktiski pavisam citi pēc konstrukcijs un jāgaida mēnesi. AutoMetro veikalā solenoīdu bloks jauns ar divu nedēļu gaidīšanu 600€.
Ieliku sludinājumu Jeep whatsapp grupā, atsaucās cilvēks kam ir viss hidrosmadzeņu bloks, aizbraucu pakaļ, parunājām, ieteica vadus pārbaudīt, viņam bijis līdzīgi, nomainījis hidrosmadzenes un nekas nav mainījies, nomainījis visu kārbu un arī nekas nav mainījies, kad nomainījis vadus viss aizgājis.

Hidrosmadzeņu bloku nopirku, uzliku, attīrīju nokrāsoju un uzliku eļļas panu, salēju eļļu:
Image
Image

Mēģinu, bet nekas nemainās....
Pārbaudīju vēl reiz visus vadus, ar tiem viss kārtībā, ideju vairs nav. Atliet noņemt, atskrūvēt un izpētīt kārbas vadības bloka saturu #kasLācītimVēderā noskrūvēju vadības bloku gatavojos skrūvēt vaļā un te defekts deguna priekšā....
Image

Dēļ viena nolocīta pina paFisti 100€ dvacārs par diagnostika un 80€ hidrosmadzenes. Žēl, bet varēja būt sliktāk tāpēc vēnas nezāģēju:
Tā notika tāpēc, ka štekerim konstrukcija stulba, ar skrūvi uz pāris vijumiem uzķer tad vairs neredz kā štekeri "precas" skrūvējot skrūvi nejūt pretestību/spēku, štekeris kustās, pins aizķērās no nolocījās. Pins tieši tas, kurš atbild par solenoīdiem.

Pinu atjaunoju un viss strādā :] :grudaks: :aleluja:
Image

Vairākas nedēļas pabraukāju ar klabošu kompensatoru, kad atnāca jaunie ķērāmies klāt mainīt:
Image
Image

Lai nebūtu jājauc nost visa priekša, radiatori, skriemelis jāvelk nost motora priekša, lai noņemtu ķēdes un noņemtu sadales vārpstu uztaisīju spectooli.
Kā var redzēt septītais un astotais cilindri atrodas ellē ratā. Toolis aizāķējas aiz sadales vārpstas un ar stienīti (žika vārts) nospiež vārstu atsperes trauciņu un sprostiņus, vārsts noiet lejā tad var izņemt rokerīti un hidrokompensātoru:
Image


Sākumā šāds, varēja nomainīt kompensātorus pirmajiem diviem cilindriem:
Image

Tad nedaudz modificēju:
Image

Sestajam septītajam un galvenais astotajam cilindram šāda tooļa modifikācija:
Image

Pēc maiņas klaboņa pazuda, motors strādā ļoti klusi :] :aleluja: :drive:

Trešā problēma bija visai nervus bojājoša, bet galu galā izrādījās vienkārša, pārāk stipra radiatora korķa atspere. Iepriekšējais saimnieks bija licis jaunu korķi un to uzliku uz jaunā radiatora. Pagaidu variantā uzliku korķi no donora Jeep cherokee XJ. Šobrīd ir nopirkts jauns korķis un jauna augšējā oriģinālā tipa caurule no motora uz radiatoru, jo nav pēc konfigurācijas un garuma un, lai aizstātu zilo silikona tūningu. Neesmu vēl nomainījis, nākamnedēļ.

Auto ir darba kārtībā, tiek lietots ikdienā :] :drive:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
[imghttps://content33-foto.inbox.lv/albums/m/micuksgls/Jeep-Grand-Cherokee-WJ-4-7-HO/101.sized.jpg?1605452433][/img]
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image

Plāni:
1. Nopirkt un uzstādīt videoreģistrātoru spoguli līdzīgu kā bija vecajā jeepā tikai vienkāršāku.
2. Savest kārtībā pārējos vadus.
3. Kārtīgi un pareizā leņķī nostiprināt propāna sprauslas.
4. Samainīt atpakaļ normālas apgaismojuma spuldzes ķīnas vietā centrālās konsules apgaismojumā.
5. Uztaisīt releju shēmu, salodēt vadus priekšējiem papildus lukturiem, bija čupakabra, norāvu nost.
6. Nākamajā pavasarī, salabot sliekšņus, kā dažās bildēs varēja redzēt ir kas lāpīts dažviet, tāpēc kamēr nav kūdra jāiemetina visā garumā kārtīgi sliekšņi, jāpiepūš ar vasku.
7. Sakopt, pārkrāsot diskus.
8. Visu ko aizmirsu un nezinu.

Turpinājums varbūt sekos :naac:

User avatar
ray112
Posts: 4015
Joined: 24 Jan 2015, 20:07

Re: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7L HO

Post by ray112 »

Tilti negaudo? Chomam bija šitāds dīzelis, ar motoru laikam nekādas baigās problēmas nebija, bet tiltus viņš ilgi meklēja, līdz atrada kas negaudo kā tramvajs.

Lai labi ripo, un iemet vēl kādu update, kad ir kas jauns :cool:

User avatar
Micuks
Posts: 2869
Joined: 12 Aug 2006, 21:23
Location: Rīga
Contact:

Re: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7L HO

Post by Micuks »

Negaudo, auto kopumā ir kluss. Eļļas vēl mainišu tiltos, sadales kārbā.

User avatar
rrrainis
Posts: 4283
Joined: 14 Sep 2008, 19:06
Location: Riga

Re: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7L HO

Post by rrrainis »

Normāla remontgrāmata :D
Jeep Grand Cherokee
BMW E46 330D
Toyota Corolla
Audi A6 Quattro

User avatar
J.K.jr.bad.
Posts: 1130
Joined: 09 Jul 2004, 21:22

Re: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7L HO

Post by J.K.jr.bad. »

Baudāmi, kā jau vienmēr!
:cool:
J.K.jr.bad.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:offtopic:

Post Reply