opz e93 "pa lēto"

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

Sveiki. Burnoutu lasu regulāri, bet ierakstu kko gan reti, bet laikam laiks uzcept topiku, gan atrādīt savu ultimate driving machine :emo:
Priekšvārds: Dzīves ceļš aizveda uz UK, tāpēc jā, stūre nepareizajā pusē. :D

Nu ko, pa pēdējiem 9 gadiem braukts ar visādām lamatām, periodiski braukts ar sabiedrisko, jo Londonā ar parkingu bij nereāli liela sāpe un darbs bij turpat. Bet 2 gadi atpakaļ lietas pamainijās, parādijās kur nolikt auto un darbs palika mazliet tālāk, ilgi nedomājot tika nopirkta lamata ar ko braukt, gribējās kko kā nav žēl, un nopirku Ford Mondeo 2001. gada 1.8 benzīnu no viena veca onkuļa kas viņu uzturēja cik varēja no iegādes brīža. 70k km nobraukums :shock: un apskate uz gadu par 300 angļu naudām. Laiks gāja uz priekšu un tehniskā apskate tuvojās, kas tika izieta bez aizrādijumiem un iekšā radās sajūta ka varētu uz darbu braukt arī ar kko labāku. Nolemts, jāpārdod fords. Sanāca pārdot 1 dienas laikā pa 2x ko nopirku, un ja skaita ka gada laikā vienīgais kas bij darīts, bij divas apkopes, not bad. Vienu mirkli pat bij doma turpināt atkal braukt par "velti" ar kādu lamatu, beeet nē. 8)
Tātad pagājušā gada novembrī sāku meklēt e93, ļoti sen jau patika, un doma par lietojamu hard-top kabri patika. Protams visiem kolēģiem un draugiem lēmums pirkt kabri valstī kur 90% laika ir vai nu auksti, vai līst, likās debīli. :)
Bet nu, gribējās. Zināju ka gribu benzīnu, manuāli, melnu, jo nepatika kā visas šuves kur jumts saliekas redzamas uz citām krāsām. Zināju ka negribu iDrive, jo ideja par 10+ gadiem vecu krānu un interfeisu kkā neilkās pievilcīga. Melnu salonu, tas gan vairāk komfortam ar tīrību. Nu un standarta lietas (kas kā izrādijās uk nav nemaz tik standarta) apsildāmi beņķi, parking sensori, u.t.t.
REALITY CHECK: Vairākumam cilvēku UK pie auto pirkšanas patikusi ideja par kabri ar dīzeli, vai automātu... :hvz:
Pēc vairāk kā mēneša un 8 or so apskatītiem e93, zvana paziņa ka netālu no viņa esot tikko parādijies black on black e93. pēc 2 dienām parādās sludinājums autotraderī, zvanu un pēc stundas dodos 4h braucienā skatīties. Bildes no sludinājuma:
Image
Image
BMW 320i, manuālis, 82k jūdzes nobraukums (132k km), N43B20 170hp ar diemžēl 4 cilindru motoru, bet neskatoties uz palielo masu, kko neko brauc, nav puška raķeta, bet par cik lielākā daļa auto ap Londonu ir trūkum-spec 116i un 1.1 Fiestas, satiksmē nav nekādu problēmu un pie luksaforiem nav daudz konkurences pat 320i nemotoram. :D
Tika izbraukts, parunāts, un nolemts ka jāņem, cena bij ļoti laba un iedeva garantiju uz 3 mēnešiem. (Spoiler alert: Domāju ka vecis ļoti nožēloja ka iedeva garantiju. :lol: )
Jau pie pirkšanas tika sarunāts nomainīs vienu aizmugurēja luktura iekšdaļu kas bij pārdegusi, un mašīnu atdzīs līdz mājām pēc paris dienām. Tiem kas nezin šiem facelift modeļiem tā viena mazā sekcija luktura kas iet uz bagāžnieka iet pa apm 140e, sanāca labi ka nebij pašam jāmaina. :susnaks: Otra bij labi izdegusi saulē, bet tas nu ir pa maksimam sapulēts, un ir ok.
Pie pirkšanas:
Image
Image
Image
Kabrio nekad nebij bijis, tāpēc neskatoties ka bij novembris un +3 grādi ārā, pie mājas jumts tika virināts vairākas reizes, un pa rajonu izbraukts lai saprastu kas tad tas īsti ir, braukt ar kabri. Auksti, bet forši. :D Tā nu tika braukāts pāris nedēļas, filozofējot par vasaru, sauli un vēju matos. Beet, tas ir ultimate driving machine... :roll:
Image
Šiem N43 motoriem ir viena iedzimta vaina ko BMW nekad oficiāli neatzina, bet ar laiku motora ķēdes celiņš (plastmasas) sāk pa mazam sadalītis temperatūras un vibrāciju rezultātā tieši no apakšējas daļas kuru nekādīgi neredz pie normālas apkopes un sadrupusī plastmasa krājas karterī un aizlipina eļļas sietiņu kas pienāk sūknim. Ir lasīts ka kādam izmet eļļas līmeņa brīdinājumu, bet pa lielam notiekot stage katastrofa un viss. Un nu šī lieta notika arī ar mani. :dusma: Aizbraucu pie draugiem uz ziemassvētkiem, viss ok, noparkojos, un pēc 2 dienām nelec, likās ka moš starterim kirdik, varbūt drošinātāji. Visu ko paskatoties, domājam, nu pamēģinās iestumt. Katru reizi atlaižot sajūgu mašīna nostājas kā uz rocenes, sākam pētīt, mašīna robā, mēģinam bīdīt, bet no kloķenes 0 reakcijas. Skāāidrs.. :-|
Tiek zvanīts kantorim kur pirku, un sākam runāt kas un kā. Respect čalim, nekā nemēģināja izgriezties no tā ka solija garantiju, lai arī tikai mutiski. :cool:
Sarunājām ka vinji atdzīs savu evakuātoru un par cik ziemassvētku laiks, atsūtīs man pagaidu auto lai ar ko braukt kamēr "labākas markas" auto tiek remontēts. :D
Image
3 nedēļas nobraucu ar šo: :vemt:
Image
Motors aizgāja uz kapitalku, bet par cik ne cik par to nemaksāju, gaidīšana 3 nedēļas dēļ svētkiem vispār nekaitināja. Tā nu saņēmu atpakaļ, uztaisiju obkatku apm 1000km un uztaisiju apkopi. Pēc kāda laika sāka atkrist viens cilindrs periodiski, iekšā biki panika, biki dusmas jau. Sāku meklēt vainu no lētākā gala un atklājās ka veči kas taisija kapitalku remontē visas šī motora versijas, ieksaitot tos kas nāk bmw 116i u.t.t un kļūdas pēc ielika nepareizās sveces, no mazāk jaudīgā motora. :lol: Šim 170hp motoram ir tikai viens sveču veids kas paredzēts, NGK ZKBR7A-HTU :hvz: Sveces nomainītas un viss tip-top.

Pēc īsa brīža sāka niezēt nagi kko paskrūvēt, lūpiņu kādu uzlikt :D Sāku ar M4 tipa nāsīm lai tiktu vaļā no pēdēja hroma kas bij uz auto palicis:
Image
Atrasts un uzlikts Performance spoileris aizmugurē. Tad uzpeldēja iespēja par 50 mārciņām iegādāties jaunu lūpu un sliekšņu uzlikas, un nodomāju ka nu par tādu cenu toč grēks neuzlikt.
Image
Image
Viss salikts:
Image
Dažas bildes ar kopskatu:
Spoiler
Show
Image
Image
Image
Image
Tālāk rokas ielīda salonā. nepatika plastmas kas bij sudraba, apm šādas:
Image
Tika atrasts komplekts ar fake koku, un pašam patīk daudz labāk. Īsti meklēt piano black negribēju jo likās ka būs par tumšu kopumā.
Image
Pēc kāda mēneša sāku just ka sācis viens bremžu suports iet uz beigām un sāka riktīgi čīkstēt garākos braucienos. Varēju atrestaurēt vienu, bet zināju ka būs pāris brīvdienas, uzsūtiju remkomplektus, un izlēmu atrestaurēt visus, pie reizes nokrāsot lai izskatās svaigāki, sarkanus negribēju un pēc kāda laika tika nolemts krāsot kā porsche 918 toxic green. ViSmAz NaV kĀ CiTiEm. :lol:
Pirmo reizi ņēmos ar bremzēm, jo tomēr tas tak tāds ne pārāk svarīgs elements. :lol:
Image
Image
Izjaucu, satīriju un attaukoju lai var krāsot:
Image
Image
Image
Sākam likt visu kopā, jauni bremžu kluči visapkārt, diski palika tie paši, priekšā bij mainīti tieši pirms pirkšanas, tāpēc arī nesavērpa no karstuma. Aizmugurējos diskus nolēmu mainīt vēlāk.
Image
Image
Sanāca visu kārtīgi atgaisot pašam izmantojot motociklam paredzētu šļauku kurai vidū ir vārsts. :naac: Rezultāts kkā tā:
Image
Dzīvē izskatās labāk TM

Kādu laiku tika meklēta BMW performance aimugurējā bampera apakšējā daļa jo kaitināja tā pelēkā bampera apakša uz melnas mašīnas, negribējās pirkt sūdīgas kvalitātes šķiedras kopiju, bet orģinālās atsevišķi bez bamperu uzpeld retu un pa kosmosu. Tad netālu no manis parādijās viens e92 uz jaukšanu pēc avārijas un tika veiksmīgi iepirkts. Stāvoklis bij paslikts, bet tāpēc sanāca pa kapeikām. Atkal brīvdienas, braucu pēc krāsas baloniem, smilšpapīriem. Nolēmu krāsot virsbūves krāsā, jo all black everything.
Image
Image
Image
Kopā 2 kārtas grunts, 3 kārtas krāsas un 3 kārtas lakas. Sanāca diezgan ok, ir mazi kasjaki, bet par cik atrodas mašīnas apakšā, nevar pamanīt neko. Montējam:
Image
Image
Image
Pašam patīk. Tagad tikai vajadzētu kko atrisināt ar to izpūtēju kas ļoti griežas acīs.
Nesen sāka gaudot aizmugurējais gultnis, un tika nolemts nomainīt uzreiz abus, pie reizes nomainīti aizmugurējie bremžu diski, jo kad tika noņemti pavērās šāds skats no iekšpuses:
Image
Image
Viss salikts un spīdīgs, līdz pirmajam lietum:
Image
Nākošā lieta bij audio, no rūpnīcas šis izripoja ar base audio, kas ir maigi sakot vājš, tāpēc vajadzēja risinājumu.
Kopš lietotājs HaL atrada sev alpine retrofit kitu, sāku interesēties, lasīt, un sapratu ka tas ir way to go. pirms kāda mēneša viens uzpeldēja ebay par sakarīgu cenu un tieši priekš facelift (pref kits nāca bes štekeriem, būtu jāgraiza vadi.)
Image
Tika meklēti Logic7 subji, bet šķiet ka uk viņi ir zelta cenā, un no US dēļ breksita sanāktu tāpati cena. Bet tika atrasti paši subji no e65 un ielikti orģinālajās basic audio kastēs ar mazām modifikācijām:
Image
Tad viss ielikts iekšā, process ļoti viegls un pat sanāca nevienu plastmasas stiprinājumu apšuvumiem nesalauzt :D
Image
Image
Kopumā daudz labāk. Tagad vajadzētu vadu un pamēģināt kā izmainītos ja pārkodē no base audio uz Hi-Fi stereo, kas noņem smago equalizeri no magnetolas. Cilvēki forumos runā ka paliek vēl labāk, bed parking sensoru skaņa paliek super klusa, bet jāpamēģina.

Pagaidām tas arī viss, nobraukti apm 15k km un smaids līdz ausīm katru reizi kad izlien saule, un visi kas runāja par to cik dumji ir pirkt kabri anglijā nervozi pīpē ēnā. :D Tagad būs jātrisina jautājums ar ABS sensoriem kas sākuši randomā slēgt iekšā traction control braucot 100km/h+ :lol: Visticamāk ka ABS riņķi sarusējuši un sāk skarties pret sensoru.
Nākotnes To-Do list:
-Izpūtējs, vismaz pēdējais bundulis ar normāliem galiem.
-Prasās flanci, nekas mega, domāju uzsūtīt 10mm visapkārt
-Sakārtot ABS sensoru problēmu
-Jāizvalcē Diski
-Jābrauc :)

Paldies par uzmanību!
Vēl pāris random snapi no izbraucieniem un moikām :cool:
Spoiler
Show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
ray112
Posts: 4727
Joined: 24 Jan 2015, 20:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by ray112 »

Par tiem bremžu diskiem, es pēdējā laikā ja nav jau no rūpnīcas kāds pārklājumu virsū, bet ir pliks metāls, tad nokrāsoju pats ar kādu cinka krāsu vai kas nu ir pa rokai. Priekšā nomainīju diskus pagājušajā gadā martā, uz zvaniem joprojām rūsa nav parādījusies.

Savādāk smuks auto :cool: , tik ar tiem 10mm spaceriem gan var arī auzās ieraut. Dēļ tā ka tas ir diezgan plāns izmērs, ļoti reti kuriem ir centra lūpa. Lielāko tiesu viņi ir kā parasta plāksne, līdz ar to nav centrs kur ratam sēdēt virsū un nocentrēties kamēr skrūves pievelk, dēļ kā var būt diezgan nepatīkama vibrācija ātrumam palielinoties. Lielāka biezuma spaceri parasti ir ar savu centru (hubcentric spacers), līdz ar to nav problēmas ar vibrācijām braucot, jo ratam ir kur sēdēt virsū. Parasti 12mm biezums un uz augšu, protams jāskatās arī kas arkās der.
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

ray112 wrote: 31 Jul 2021, 08:12 Par tiem bremžu diskiem, es pēdējā laikā ja nav jau no rūpnīcas kāds pārklājumu virsū, bet ir pliks metāls, tad nokrāsoju pats ar kādu cinka krāsu vai kas nu ir pa rokai. Priekšā nomainīju diskus pagājušajā gadā martā, uz zvaniem joprojām rūsa nav parādījusies.

Savādāk smuks auto :cool: , tik ar tiem 10mm spaceriem gan var arī auzās ieraut. Dēļ tā ka tas ir diezgan plāns izmērs, ļoti reti kuriem ir centra lūpa. Lielāko tiesu viņi ir kā parasta plāksne, līdz ar to nav centrs kur ratam sēdēt virsū un nocentrēties kamēr skrūves pievelk, dēļ kā var būt diezgan nepatīkama vibrācija ātrumam palielinoties. Lielāka biezuma spaceri parasti ir ar savu centru (hubcentric spacers), līdz ar to nav problēmas ar vibrācijām braucot, jo ratam ir kur sēdēt virsū. Parasti 12mm biezums un uz augšu, protams jāskatās arī kas arkās der.
Šie diski tiks nobraukti kaa ir, uz nākošo sezonu domāju atsvaidzināsu visu atkal, iespējams pāriešu uz lielākām bremzēm no 330i, ikdienā ar šīm pietiek, bet kad vairāk sanāca braukt pa kalniem, varēja just ka kalna lejā sāk nogurt bremzes. :hvz:
Paldies! :cool:
Šo biju lasijis par tiem 10mm, domāju ka 12mm tomēr varbūt būtu prātīgāk, un itkā līdz 15mm var iet droši, tālāk sākas valcēšana un viss pārējais.
User avatar
*Sicram
Posts: 28458
Joined: 04 May 2008, 00:29
Location: Latvija, Rīga
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by *Sicram »

Ar mūzikas kodēšanu no base uz hifi, uzmanīgi. Pastāv iespēja, ka pazaudē vispār skaņu. 😃
Base ekvalaizers ir tip agresīvs.
Piedāvāju kvalitatīvus foto pakalpojumus !
PM vai 29764007Jā, Pavasara 2019. uzmetēji ir Fretka/Vilciens/Abit
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 16813
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 16 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by Juzix »

Ir glīti, vienīgi sliekšņu uzlikas atgādina parastu pagali. :naac:
*Sicram wrote: 31 Jul 2021, 10:17 Ar mūzikas kodēšanu no base uz hifi, uzmanīgi. Pastāv iespēja, ka pazaudē vispār skaņu. 😃
Base ekvalaizers ir tip agresīvs.
Šeit man gribas citēt Fretku:”Paldies oar centību, bet nepis nesapratu.”
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

*Sicram wrote: 31 Jul 2021, 10:17 Ar mūzikas kodēšanu no base uz hifi, uzmanīgi. Pastāv iespēja, ka pazaudē vispār skaņu. 😃
Base ekvalaizers ir tip agresīvs.
Šito dzirdu pirmo reizi, cik ir lasīts neviens nav īsti ar šo saskāries. Kā jau minēju, parasti visi saka ka ļoti noklust PDC signāls, jo tas nāk caur aizmugures tumbām kuras paliek vienīgās kas neiet caur pastiprinātāju ar alpine kitu. Pārejot uz hi-fi mode kam viss iet caur pastiprinātāju stockā, aizmugurējie skaļruņi noklust gandrīz pa visam.
Bet arī bez tā, skaņa ir daudz pilnāka, un ar L7 subijiem apakšas daudz labāk piepilda salonu. Sūdzēties nav par ko. :cool:
User avatar
howitzer
M30
Posts: 28380
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by howitzer »

Sveikts ar miseni! :naac:
Viss čotka, tikai kāpēc tā suportu krāsa? :aiwa:
Btw, par UK un kabrioletiem runājot, tie, kas kaut ko ņerkst, lai paskatās paši uz angļu autobūvi un viņu 100 un 1 rodsteriem. :aiwa:
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

Image
モンク島の戦士 / Monku-jima no senshi
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

howitzer wrote: 31 Jul 2021, 19:28 Sveikts ar miseni! :naac:
Viss čotka, tikai kāpēc tā suportu krāsa? :aiwa:
Btw, par UK un kabrioletiem runājot, tie, kas kaut ko ņerkst, lai paskatās paši uz angļu autobūvi un viņu 100 un 1 rodsteriem. :aiwa:
Paldies! :D
Kā jau teicu, gribējās kko savādāku, izdariju, bet nākošreiz tādus toč nekrāsošu. :lol: Jāsameklē lielās bremzes no 330i uz nākošo gadu un tur varēs normālāku krāsu paņemt.
Taisnība par tiem roadsteriem vien ir, bet cilvēkiem jau vienmēr patīk paņerkstēt, haters gonna hate. :hvz:
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2936
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by HaL »

Jautājums pēc cik ilga laika dzinējs pateiks EJ DIRST un tu atstāsi mašīnu uz ielas neaizslēgtu, lai kāds nozog :shura:

Auto reāli :cool: tiešām smuks un man ir siltas siltas siltas jūtas pret E93, bet nu 2.0i un manuāli ir dikti dīvaina izvēle! Ne tikai kabrim absolūti nepiestāv nabagu svira, bet šis dzinējs ir reāli problemātisks. Dīzelis automāts būtu pareizā izvēle!
*Sicram wrote: 31 Jul 2021, 10:17 Ar mūzikas kodēšanu no base uz hifi, uzmanīgi. Pastāv iespēja, ka pazaudē vispār skaņu. 😃
Base ekvalaizers ir tip agresīvs.
Tāpēc vēl neesmu to izdarījis :alkofest: reāli mīzing. Bet jāpiekrīt jā - base audio eq ir ļoti basīgs un pēc retrofit mūzika ir pārāk basīga, gribu no tā tikt vaļā, bet vēl raustos :emo:
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
ray112
Posts: 4727
Joined: 24 Jan 2015, 20:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by ray112 »

HaL wrote: 01 Aug 2021, 10:57 Jautājums pēc cik ilga laika dzinējs pateiks EJ DIRST un tu atstāsi mašīnu uz ielas neaizslēgtu, lai kāds nozog :shura:

Auto reāli :cool: tiešām smuks un man ir siltas siltas siltas jūtas pret E93, bet nu 2.0i un manuāli ir dikti dīvaina izvēle! Ne tikai kabrim absolūti nepiestāv nabagu svira, bet šis dzinējs ir reāli problemātisks. Dīzelis automāts būtu pareizā izvēle!
*Sicram wrote: 31 Jul 2021, 10:17 Ar mūzikas kodēšanu no base uz hifi, uzmanīgi. Pastāv iespēja, ka pazaudē vispār skaņu. 😃
Base ekvalaizers ir tip agresīvs.
Tāpēc vēl neesmu to izdarījis :alkofest: reāli mīzing. Bet jāpiekrīt jā - base audio eq ir ļoti basīgs un pēc retrofit mūzika ir pārāk basīga, gribu no tā tikt vaļā, bet vēl raustos :emo:
Pieļauju, ka dīzelis nebija kā variants dēļ Londonas ULEZ, benzīns ar vismaz euro4 normu der lai nebūtu jāmaksā nodeva iebraucot, dīzelim jābūt euro6.
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

HaL wrote: 01 Aug 2021, 10:57 Jautājums pēc cik ilga laika dzinējs pateiks EJ DIRST un tu atstāsi mašīnu uz ielas neaizslēgtu, lai kāds nozog :shura:

Auto reāli :cool: tiešām smuks un man ir siltas siltas siltas jūtas pret E93, bet nu 2.0i un manuāli ir dikti dīvaina izvēle! Ne tikai kabrim absolūti nepiestāv nabagu svira, bet šis dzinējs ir reāli problemātisks. Dīzelis automāts būtu pareizā izvēle!
*Sicram wrote: 31 Jul 2021, 10:17 Ar mūzikas kodēšanu no base uz hifi, uzmanīgi. Pastāv iespēja, ka pazaudē vispār skaņu. 😃
Base ekvalaizers ir tip agresīvs.
Tāpēc vēl neesmu to izdarījis :alkofest: reāli mīzing. Bet jāpiekrīt jā - base audio eq ir ļoti basīgs un pēc retrofit mūzika ir pārāk basīga, gribu no tā tikt vaļā, bet vēl raustos :emo:
Nu pagaidām pēc kapitalkas viss ir labi, itkā nekam katastrofiskam kādu laiku nebūtu jābūt, bet jā, šis motors ir diezgan kaprīzs. Man liekas pie vainas bij eļļas maiņu intervāls ko BMW rekomendēja šiem, kas bij kkas pie 20k km ja nemaldos, liekas ka tie kas taisa apkopes kkur 10-12k km reģionā dzīvo laimīgi. :hvz:
Par manuāļa izvēli ir tā ka nekad tā arī nepieradu pie automātiem, ir braukts, pa laikam braucu ar draudzenes automātu, bet kkā patīk kko rokā turēt vislaik. :urb:
Tiešām tik riskants tas Hi-Fi kodings? Vienkārši tiešām pirmā dzirdēšana par šito lietu.. :shock:
ray112 wrote: 01 Aug 2021, 11:41 Pieļauju, ka dīzelis nebija kā variants dēļ Londonas ULEZ, benzīns ar vismaz euro4 normu der lai nebūtu jāmaksā nodeva iebraucot, dīzelim jābūt euro6.
Dis, plus, nekad nēesmu bijis mazuta dzinēju fans. :cool:
nakurilijs
Spam addicted
Posts: 5322
Joined: 03 Apr 2015, 13:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by nakurilijs »

HaL wrote: 01 Aug 2021, 10:57 Jautājums pēc cik ilga laika dzinējs pateiks EJ DIRST un tu atstāsi mašīnu uz ielas neaizslēgtu, lai kāds nozog :shura:

Auto reāli :cool: tiešām smuks un man ir siltas siltas siltas jūtas pret E93, bet nu 2.0i un manuāli ir dikti dīvaina izvēle! Ne tikai kabrim absolūti nepiestāv nabagu svira, bet šis dzinējs ir reāli problemātisks. Dīzelis automāts būtu pareizā izvēle!:
Kabrioletam ieteikt dīzeli :emo:
:dj:
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2936
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by HaL »

Ja man būtu jāizvēlas mazlitrāža, tad noteikti dīzelis!
6cyl variantā TIKAI benzīns
opz wrote: 01 Aug 2021, 21:46
Tiešām tik riskants tas Hi-Fi kodings? Vienkārši tiešām pirmā dzirdēšana par šito lietu.. :shock:
Nu šeit iesaka visu darīt ar iCOM, tad tip problēmu neesot!
Darot to ar klasisko NCS, pastāv risks, ka norausies komunikācija ar maģi un tas beigsies ar "bilde ir, skaņas nav :emo: :rofl: "
Šitā es nokurināju ECU :aiwa: :emo: :susnaks:
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

HaL wrote: 02 Aug 2021, 14:26 Ja man būtu jāizvēlas mazlitrāža, tad noteikti dīzelis!
6cyl variantā TIKAI benzīns
opz wrote: 01 Aug 2021, 21:46
Tiešām tik riskants tas Hi-Fi kodings? Vienkārši tiešām pirmā dzirdēšana par šito lietu.. :shock:
Nu šeit iesaka visu darīt ar iCOM, tad tip problēmu neesot!
Darot to ar klasisko NCS, pastāv risks, ka norausies komunikācija ar maģi un tas beigsies ar "bilde ir, skaņas nav :emo: :rofl: "
Šitā es nokurināju ECU :aiwa: :emo: :susnaks:
lol, tad varbūt atstāšu kā ir, nav tā kā kkas tur man traucētu. :D Ir labāk nekā bij, un tas pagaidām apmierina :naac:
Paldies par info! :cool:
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2936
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by HaL »

Par izpūtēju, ja gribas max OEM - 18302165671

Jā nav lēti, bet ir plug&pray un skaņa pat ir ciešama!
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

HaL wrote: 02 Aug 2021, 21:19 Par izpūtēju, ja gribas max OEM - 18302165671

Jā nav lēti, bet ir plug&pray un skaņa pat ir ciešama!
Biju skatijies uz šo. Tas pats ko savam e93 biji licis? :cool:
Atceros ka kko papildus griezi ārā lai mazliet labāku skaņu dabūt, vai maldos?
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2936
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by HaL »

Jā - liku šo un izgriezu vienu rezonatoru vēl ārā, jo gribējās skaļāk!
Ito var likt kā ir OEM (var turpat uz ielas ar fleksi ar bateriju :aiwa: )
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

HaL wrote: 03 Aug 2021, 17:09 Jā - liku šo un izgriezu vienu rezonatoru vēl ārā, jo gribējās skaļāk!
Ito var likt kā ir OEM (var turpat uz ielas ar fleksi ar bateriju :aiwa: )
Paldies! Viela pārdomām. :cool:
User avatar
opz
Posts: 362
Joined: 30 Sep 2009, 15:43
Location: uk
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by opz »

Nu ko, laiks iet, un pa mazam tiek kkas arī darīts ar krabi. Darbā daudz laika sēdēt jebayā un meklēt dīlus. :-D
Tātad sākšu ar flančiem... Itkā būtu straight farward: nopirki-uzliki, bet problēma bija izvēlēties pareizo biezumu, jo e93 ir super jūtīgs uz ET izmaiņām, it īpaši FL kam pati piekare palika platāka kā prefam. Lasot internetu nekas īpaši skaidrāks nepalika, jo daži raksta ka ar šo disku setapu viņiem berza arkas ar 12mm, citi raksta ka ar 18mm pa riņķi nēesot bijis problēmu. Atlika pašam plus mīnus samērīt ar cerību ka būs norm, un uzsūtīt 15mm aizmugurei, un 12mm priekšai. Nodomāju ka sliktakajā gadijumā pārdos flančus tālāk un ņems citus. Aizmugurē 15 ir tieši tas ko dakteris izsrakstija, 18mm būtu par daudz un 100% berztos arkās. Prikola pēc uzmetu 15mm priekšā un biju atvieglots ka nepaņēmu 15mm arī priekšai, jo pie pilnīgi izgrieztas stūres ne pa jokam rīvējās pret arku iekšpusē :emo: 12mm ir absolūtais max priekšā.
Tātad tagad priekša: 8J ET25 aizmugure: 9J ET24. Nav nekas mega, bet no dažiem rakursiem vismaz var saprast ka ir diski. :naac:
Image
Šeit priekša ar 15mm :D
Image

Tālāk nāca lieta ko jau no pirmās dienas gribēju nomainīt: spoguļi. Prefiem nāca sportiskāki, daudz mazāki spoguļi, kas izskatijās manuprāt daudz labāk. Nesaprotu kam bavārijā likās ka e93 vajag autobusa spoguļus un kopumā katru reizi kad uz mašīnu skatijos, tie spoguļi likās kkas no šīs sērijas:
Image
:emo: :D
Īsti pāriet vienkārši uz prefa spoguļiem negribēju, bet ļoti patika oem M3 spoguļi, nevis tie vāciņi no aliexpress kas pēc m3 spoguļiem izskatās tikai tad ja nedēļu ir sēdēts uz korķa un kāds uz apmīztas salvetes ar ogli uzzīmē m3. :hvz: Šeit atkal ieskrēju stabā ar informācijas trūkumu internetā, ir cilvēki kas raksta ka viss ir bijis plug'n'play, citiem visas iekšas no vecajiem spoguļiem esot jāpārmet. Viss atkarīgs no komplaktācijas un pre-FL un FL. Ja nemaldos, kopā ir apmēram 5 dažādi varianti tiem spoguļiem, varēja protamsvienkārši pirkt lētākos un sliktakajā variantā pārlikt motorus no vecajiem spoguļiem, bet gribējās atrast vienkārši pareizos spoguļus. Kādu laiku ebay bija klusums saprātīgu cenu rajonā, un visi šroti arī prasija kosmosu par spoguļiem (viens no šrotiem prasija 1k par spoguļiem bez vāciņiem) :lol: . Apmēram pirms mēneša uzpeldēja piedāvājums par smieklīgu naudu nopirkt manuāli nolokāmus, apsildāmus no FL m3, kas teorētiski būtu tieši tas setup lai viss būtu plug'n'play. Spoguļi arī bij melni, bet Jet Black nevis Black Sapphire mana e93 gadijumā, un ar trūkumcietēju pakas parasto plastmasas korpusu. (krāsots spoguļu korpuss bij optional extra m3) :emo:
Bet par cik tāpat vāciņi jākrāso, nolēmu nokrāsot arī korpusus, lai viss tā glaunāk. Protams pieturoties pie budget build tēmas, krāsoju pats ar baloniņiem. Krāsots ar viņiem ir diezgan daudz, un ja tam pieiet ar pacietību un kārtīgi starp soļiem noiet ar smilšpapīru, tad rezultāts ir pat ļoti ok mazākām detaļām.
Tātad izjausu, uzmatēju, nolaidu 2 kārtas ar grunti plastmasai, slīpēju, 2 treknas kārtas krāsas, atkal 1200 smilšpapīrs un tad laka 3 kārtas. starp etapiem 24 istabas temperatūrā un rezultāts sanāca pat ļoti labs. Personīgi pašam tagad daudz labāk patīk mašīnas kopskats. Viss strādā kā tam vajadzētu, vienīgi atkal aizmirsu uzlikt vibro kamēr durvju abšivkas bij noņemtas :D
Image
Image
Image
Image
Image

Tālāk gribētos nolaist zemāk, jo ar flančiem vēl uzskatāmāks palika džipa augstums purnam, bet šeit sākas problēma ka auto ir ikdienas un vismaz 4 reizes dienā kā minimums jātiek pāri guļošajiem kas jau tagad skrāpē apakšu (bez pasažieriem un nepilnu bāku :emo: ) tātad koilas ir no-go. Tāpēc jautājums, kādam ir pieredze ar gaisa piekarēm? Gribētos uzzināt vairāk par plusiem/mīnusiem, un cik ļoti ietekmē braukšanu, kā ar komfortu un tā?
p.s - cenas zinu, vairāk interesē tieši praktiskā puse. :cool:

Pagaidām jāsadara daži sīkumi tehniskajai:
- Jānomaina riepas aizmugurē, kas diezgan sagurušas.
- Beidzot jāsalabo abs sensori, jo bišk piebesija jau holy trinity panelī:
Image
Ultimate driving machine :naac:

Paldies par uzmanību! :cool:
Tas pagaidām arī viss, atstāšu pāris svaigākas bildes ar džipu in it's natural habitat:
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
howitzer
M30
Posts: 28380
Joined: 18 Aug 2010, 15:02
Location: мясо, матюки, убийство и голые сиськи
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: opz e93 "pa lēto"

Post by howitzer »

Cmukas bildes. :cool:
Es laikam uzmestu biiiiš gaļīgāku riepu un aizpildītu spraugu starp arku un riepu, kā arī uz guļošajiem apakša mazāk ķertos. :aiwa: :pensija:
"Drifting a front wheel drive car is like bangin`your sister-it may be fun but it`s wrong!"-Unknown

Image
モンク島の戦士 / Monku-jima no senshi
Post Reply