HaL MINI Cooper S Clubman

Visi kas iepirkuši sev jaunu auto un vēlas palielīties tad lielās šajā sadaļā. Nu tad lai labi ripo :)

Moderators: Juzix, Bastard

User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Es kādu laiku atpakaļ vēl rakstīju https://kursors.lv/2020/04/28/mini-coop ... kad-nebus/ ka MINI ir pats stilīgākais karstais hečbeks, kurš man nekad nebūs :grudaks:
Jo nu MINI ir tāds stila auto, kura pielietojums ir stipri apšaubāms. Tāpēc man jau sen ļoti patīk MINI. Nu tie ar BMW 2.0 dzinējiem nevis Peugeot.

Kad sievai skatījāmies jaunu ikdienas auto, sākām ar MINI Countryman, bet tā kā labu eksemplāru nebija un izleca diezgan foršais BMW X1, tad atkal vismaz daļēji netiku pie MINI :emo:

Un tagad pienāca laiks manu ikdienas E90 bīteri mainīt, atkal sāku skatīties MINI virzienā, bet šoreiz jau skatījos uz 3 durvīgo Cooper S. Tā kā tagad pēc auto izmēra varu "atļauties" MINI (2 jau lieli puikas, kas pamatā dzīvo ar māti un meitas auto krēsliņš der jebkur), tad sapratu - ja es tagad nenopirkšu MINI, tad es to nenopirkšu nekad.

Tiem, kas mucā: F paaudzes (F54 Clubman, F55 5 durvis un F56 3 durvis) MINI Cooper S, 2.0 turbo benzīns (BMW B48 dzinējs) ar 192 Zs un 280 Nm. 8 pakāpju automāts, priekšpiedziņa.

Biju sev nodefinējis prasības, ka gribu automātu, ādas salonu, H&K mūziku un "lielo" ekrānu. Ideāli ar gaišo salonu (1 no 500 tāds ir :rofl: ) un noteikti ne melns, sarkans, dzeltens vai balts - ideāli pelēks vai zaļš. Un šeit sākās problēmas, tādu eksemplāru ir ļoti maz. Un ja ir, tad cena uzlec kosmosā. Tā arī kopš kaut kāda augusta browsēju visus eiropas tirgus, lai atrastu eksemplāru pēc savām vēlmēm. Laiku pa laikam kāds pat ciešamā cipārā parādijās, bet tikpat ātri pazuda. Tikko parādās tiešām foršs, tad ir 4 durvīgais, kura formas ir tik nedabīgas, ka to versiju vispār nesaprotu :hvz:

Līdz vienu novembra vakaru atvēru SS un tur ir ŠIS. Viss tieši kā nevēlos - melns ar melnu salonu, 2 durvis pa daudz. Nu izcili :naac: :emo: Bet nu tāpat izdomāju, ka jāaizbrauc apskatīties. Un protams nopirku :drive: :D
Clubman iepriekš neskatīju kā variantu, bet tas auto pēc loģikas pat diezgan saprotams un man piemērotāks. Un konkrētajam komplektācija dikti mīlīga - LED gaismas + LED miglas, Harman&Kardon mūzika, 2 materiālu ādas salons ar apsildi, panorāmas lūka, key let's go. Ir pat automātiskā parkošanās :yo: kur gan man nevajag :D

Nāca komplektā ar R18 vasarai un R17 ziemai (bildēs), bet nu nepatīk man nevieni :emo: Kā te daži ir teikuši - Latvijas ziema ir pārāk gara, lai brauktu ar neglītiem diskiem. Šoziem gan neko nemainīšu noteikti.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Plāni:
1. Chiptuning
2. Esošā NBT Evo 4. paaudzes softa upgreids uz 5. paaudzi, lai iegūtu Apple Carplay
3. Hroma riņķu ap lampām novākšana
4. Sarkans jumts un spoguļi (savādāk tas auto izskatās garlaicīgs) - nepatiks, novākšu
Image
5. Varbūt melns radiatora riņķis un JCW radiatora režģis
6. Vasarai JCW diski
7. REMUS vai Supersprint izplūde
8. EVENTURI karbona ieplūde
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17035
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by Juzix »

Es jau tev teicu - sāc ar diskiem, jo citādi izskatās pēc katafalka.
Pļonku no pakaļlogiem neesi apsvēris likvidēt?
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Tā ir OEM pļonka, pagaidām nav bijis domas. Saliks citas krāsas un tad skatīsies kopējo skatu
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Mods Nr1:
Tā kā auto jau nāk aprīkots ar NBT Evo info-izklaides sistēmu, tad cerēju, ka var aktivizēt Apple Carplay.
Bet huj :emo: BMW grupai Apple Carplay nāca tikai no 2019/2020 gada ar Facelift, kad NBT Evo arī tika pie facelift un 4GB RAM. 2019. gadā MINI tikai pie 5.paaudzes iDrive ar Apple Carplay "mazo". Ar 2020. gadu jau ir 6.paaudzes iDrive, kur ir fullscreen Apple Carplay. Tas man nespīd, bet manu iDrive4 var pārflašot uz iDrive5 :naac:
Kaross to veiksmīgi izdarīja.
Image

Bilde zagta no interneta
Image

pozitīvais, ko es pat negaidīju, ka ir Wireless Carplay :cool:
Image


Mods Nr2:
Image

Dinamikas atšķirība ir fenomenāla. Bet nu šogad vēl 2 upgreidi būs :alkofest:
Life is what happens while you're busy making other plans
krabiz
Posts: 390
Joined: 05 Jun 2016, 22:52
Location: LV
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by krabiz »

Aizmugurējās lampas tādas “на любителя” šai paaudzei, bet visādi dizaina risinājumi un kičš pārpārēm.

Man tikai grūti saprast šo izvēli, jo vēl kursorā rakstīji, ka clubman versija ir garām :D

Pieņemu, ka bija jau besis meklēt kritērijiem atbilstošu variantu?
"316iA kompakts man ir brīvdienu izbraucieniem"
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Jā, tas bija grūtāk, kā sākumā šķita :hvz:

Bet nu sadarīs visādas štelles un būs zajebiss arī Clubman :naac:
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
ray112
Posts: 5026
Joined: 24 Jan 2015, 20:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by ray112 »

Man kolēģis arī pēdējos 10 gados paspējis nomainīt 3 vai 4 hecbekus pēdējie divi cooper s bija, tagad paņēma pēdējo clubman JCW, pats jau baigi apmierināts, auto esot daudz praktiskāks salīdzinot ar haču, pilnpiedziņa palīdz izjust tos 302 zirgus labāk. Un tur arī aizmugures lampas ir beidzot smukas sanākušas.

Katrā ziņā es domāju ka melnam auto tonēti logi piestāv, vēl jo vairāk ja tas ir rūpnīcas tonējums, nevis melna plēve kā 90 gadu bandītam.
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

FL lampas var ielikt, tur problēma ir maza. Turklāt nav arī tik dārgi. Es tik nezinu vai to gribu darīt :hvz:
Life is what happens while you're busy making other plans
RaL
Posts: 15
Joined: 03 Feb 2019, 21:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by RaL »

čiptuning, kur veici? Pie Karosa?
ir benzīna a5 ar 1.8t, liekas knapulītis un gribas vairāk jaudas, bet neesmu dzirdējis atsauksmes par benzīna motoru čipošanu... Tikai dīzeļi visiem :D Vai pareizāk esmu dzirdējis kādas 2 atsauksmes par benzīna lielmotoriem ar turbīnām, ka jauda, jā, super - ir stipri jūtams, bet patēriņš arī kosmiski pieaudzis...
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Jā pie Karosa.

Par patēriņu es nevaru komentēt vēl, mazliet jābeidz "izbaudīt" :shura: vispirms!
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Nemaz negaidīju, ka būs jeblītis uz 2h :emo:
Doma laba (kā jau vienmēr :D ) - tikt pie jaunas fīčas, kas mūsdienās ir diezgan noderīga. Proti, bezvadu lādētājs.
Tā kā šim auto jau ir pieejama opcija ar OEM bezvadu lādētāju elkoņbalstā, tad sapratu, ka gribu tikt pie šīs OEM fīčas.

Bildē jau izskatās cerīgi :susnaks: :D
Image
Protams, bez samsung!
Cena nav baigi maza, bet nu man patīk OEM lietas. OK. Pasūtam!

Idejiski - ātri iemetu aci Youtube (vajadzēja LĒNI iemest aci), itkā elementāri. Izņemam ārā esošo snap-in adapteri (kur var pasūtīt turētāju priekš tādiem telefoniem kā, piemēram, līdz iPhone 7 :reeka: ) un vietā ieliekam Wireless Charging Tray. Pie tam man ir visādi tūļi, vajadzētu būt īzī. HUJ :emo:
Izņemam šo - adapteris ta ārā izklipsējās (divas ķepiņas katrā pusē kur iesprausta lāpstiņa)
Image

Un ieliekam šo:
Image

Bet nekā - adapteris pacēlās uz augšu pāris centimetrus. Tīri, lai ieraudzītu, ka vadi aiziet uz aizmuguri. Nu ok. Googlējam. Izrādās, ka jāizjauc elkoņbalsts aizmugurē, lai atvienotu vadus. Nu ok, ir darītas arī debīlākas lietas.
Image

Bet ar to nepietiek :emo: Vadi ir iepiesti un nofiksēti, ir tomēr jājauc ārā tik tālu, ka visu adaptera mehānismu var izslidināt no turienes. Nekas itkā traģisks - tās divas caurejošās skrūves virs vadiem un lieta darīta. Nu šis bija visā procesā vieglākais darbiņš. Izvelkam ārā adapteri, lai saprastu, ka arī tas ir pilnībā jāizjauc :emo:
Atkal jau - nekas traģisks un ir darītas debīlākas lietas, bet nu šis man aizņēma gandrīz stundu un daudz lamāšanās :dusma:
Image

Viena skrūve priekšpusē un divas paslēptas otrā pusē - tik paslēptas, ka jānoņem elkoņbalsta atvēršanas āķis/poga, lai ieraudzītu. Pogu noņemt grūti, vnk nesaprotu, kāpēc tās skrūves tur bija vajdzīgas, viss smuki ieklipsējas tāpat :alkofest:

Un beidzot salikts ar bezvadu lādētāju - atliek tik saskrūvēt visu atpakaļ
Image


Un tas viss dēļ tā :D
Image

Interesanti, ka tur iekšā bija viens brīvs antenas tipa štepselis un arī palika brīvs :hvz: jautājums kam tas ir :hvz:

Paldies par uzmanību :D
Life is what happens while you're busy making other plans
juriz
Posts: 311
Joined: 27 Jul 2004, 20:30
Location: Asari
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by juriz »

Labi jau, ka rezultāts pozitīvs. Ir, ka noņemies pus dienu, un saproti, ka nevar vispār, vai kāds sīkums pietrūkst, kas nekur nav, vai gjāgaida pus gadu.

Antena gan jau kādam stacionāram risinājumam. Vai, varbūt, ir kaut kāds tipa antenas pagarinātājs, lai tur tajā vietā telefonam nepazūd signāls?
User avatar
rrrainis
Posts: 4470
Joined: 14 Sep 2008, 19:06
Location: Riga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by rrrainis »

Te viss ātri notiek, super!
Jeep Grand Cherokee
Toyota Corolla
BMW E91 320D
VAZ 2105
Audi S8
User avatar
Juzix
burnout.lv foto team
Posts: 17035
Joined: 11 Apr 2006, 19:52
Location: LV
Has thanked: 23 times
Been thanked: 0
Contact:

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by Juzix »

Bet visp - kur video ar izdedzi vai vismaz saulītes uzgriešana atpakaļgaitā pa piesnigušu pļavu?
Image :latvija:
"Ja Tu esi lohs, tad tevi izglabt ir grūti" (c) Petka IV2
"Man principā ir P0HUJ" (c) GG IV2.5
User avatar
AtmoBenzin
Posts: 11913
Joined: 01 Nov 2012, 16:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by AtmoBenzin »

Juzix wrote: 09 Dec 2022, 16:54 Bet visp - kur video ar izdedzi vai vismaz saulītes uzgriešana atpakaļgaitā pa piesnigušu pļavu?
Labs jautājums. Ar šitādiem ņūtoniem izdedzei jabūt pieklājīgai. :naac:
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Jap, gribas visu ātri, lai var tikai baudīt :naac: BET te darāmā iespējams ir TIK daudz, ka varēšu turpmākos gadus fisties :shura:
Jau no paša sākuma zināju, ka šim brīnumam gribēšu skaņu, tāpēc jau laicīgi sāku pētīt, kas ir pieejams un kādās cenās!

Ja F56 (2 durvju versijai) ir variantu stipri daudz, tad Clubman (jo izpūtējs nav buferim pa vidu, bet katrā pusē) ir tikai 2:
* Supersprint
* REMUS

Un, protams:
Image

Vēl ilgi sēdēju dilemmā par variantu kādu sūtīt, jo, teiksim, REMUS ir lētāk, bet nāk tikai valvētā (ar podziņu ieslēdz/izslēdz skaņu) un vēl par 600 EUR jāpērk kontrolieris, kopā sanāk virs 1.7k :emo: Var, protams, sūtīt bez kontroliera, bet tad nebūs skaņas. Nu 1.7 arī neesmu gatavs tērēt.
Supersprint gadījumā cena ir augstāka startā, attiecīgi - atliekam uz nākamo gadu!

BET :naac: atnāca melnā piektdiena un man uz e-pastu atnāk notifikācija, ka Supersprint visam 30% :susnaks: Negaidīju, ka tādi ražotāji pavelkas uz šo huiņu, bet tiešām cena IR laba! OK, atgriežamies pie šī jautājuma un domājam variantu, JO ir faktiski 3 opcijas:
1) Valvētā
Image
+ kontrolieris
Image

2) Ielas nevalvētā
Image

3) Racing
Image

4) Ir vēl arī muffler delete, bet nu tas lai paliek amurikāņiem


Par reising uzreiz sapratu, ka šis varētu būt overkill, tāpēc paliek 2 varianti. Bet šeit arī līdzīgs stāsts kā REMUS, ka atsevišķi ~600 EUR vērts kontrolieris, attiecīgi NAV KO MĪZT un jāsūta nevalvētā. Tā kā ielas versija ir ar sertifikātu un legāli lietoju tipa Vācijā, tad jābūt ir labi. Pasūtam variantu nr2 + gunmetal galiņus.
Image

Tas viss atnāca nepilnā nedēļā un tā kā es šo mēģinu noslēpt no sievas :shura: tad sūtu uz ofisu! Jāmēģina aizvest, ērti nav :emo:
Image

Mini dzīve :yo: :D

Dara to visu man RJ Motorsports, kur es jau gadiem visus auto kopju.

Šis jārauj nost
Image

Vecais (sazāģēts) vs jaunais
Image

Visu smuki sacentrējam, saregulējam galiņu izbīdījumu utt, lai smuki
Image

UN FAIL :rofl: vispār skaņas izmaiņas nav. [censored] VISPĀR KARL :dusma:
Ja cold-start vēl ir labi, tad uzsilstot ir pat sajūta, ka OEM bija skaļāks :reeka:

* OEM (ar ieslēgtu SPORT jeb purkšķu režīmu)
» Skatīties Youtube

COLD (ar OEM front pipe)
» Skatīties Youtube

Un Supersprint (ar OEM front pipe)
» Skatīties Youtube

Huiņa vobšem!

Un tagad es saprotu, kāpēc Supersprint piedāvā arī 3 veidu front pipe - bez nekā, ar katalizatoru un ar rezonatoru. OEM ir ar rezonatoru.
Image
Image
Image

Labi - tā kā OEM izpūtējam tiek izgriezts gabals, tad to varam iemetināt rezonatora vietā! Daram!

Tagad stāvot skaņa ir nedaudz skaļāka, bet gaitā ir vienkārši mērcīte :aleluja:
» Skatīties Youtube

+ pie viena uzliekam SPOOORTA filtru. Tipa pilns YT ar stendiem ka reāli kaut ko dod jaudas ziņā, bet skaņa gan palika ONELOVE. Dzird gaisa ievilkšana skaņu, pshh pshh skaļāks :drive: :D
Image

+ ogligātā 10 Zs uzlīme
Image
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
GirtzB
Posts: 2233
Joined: 30 Jun 2004, 12:13
Location: Rīga
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by GirtzB »

Pag tu taču vecs tjūneris zini, ka tas filtrs dos tikai netīrību un gružus cilindros, nevis jaudu...
R6 spēks S54B32+2JZ-GE
Braukt ir priex
p.s. mans viedoklis ir autoritatīvs un vienīgais pareizais.
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Nu nav jau vairs tik traki ar šo jautājumu, tas filtrs izskatījās pietiekami advancēts.
Life is what happens while you're busy making other plans
User avatar
HaL
Admins
Posts: 2986
Joined: 27 Aug 2004, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by HaL »

Un viena no pēdējām šī gada lietām ir vizuālā uzlabošana. Kā jau pašā sākumā rakstīju, man nepatīk melnas mašīnas (tāpēc šī un iepriekšējā ir melna :emo: ), bet MINI gadījumā tā ir labojama lieta, jo auto piedod dažādas debīlas lietas.
Melns Clubman izskatās ļoti garlaicīgi un tie melnie diski noteikti nepalīdz uzlabot skatu.

Jau čatiņā biju jautājis viedokli par vienu no versijām!
Image
Attiecīgi tīrs tikai ar JCW sarkano līniju restei, sarkans jumts un spoguļi vai pilns JCW krāsojums.

Neatceros vairs kurš ko teica :reeka: bet sapratu, ka gribu sarkanu jumtu/spoguļus!
Pie reizes no UK uzsūtīju melnos riņķus ap lampām, lai novāktu to hromu, kas man tiešām nepatīk!
Image

Manuprāt, rezultāts ir BOMBA, man ļoti patīk. Vairs neskatās pēc skumja katafalka, ir jautrs katafalks :coconet:
Image
Image
Image


JCW reste jau ir ceļā, domājams šonedēļ būs!
Life is what happens while you're busy making other plans
iz
Posts: 1502
Joined: 13 Dec 2007, 19:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HaL MINI Cooper S Clubman

Post by iz »

pie sarkanā jumta un spoguļiem prasās arī kautkāds sarkans akcents zemāk, vai uz diskiem kautkas sarkans vai pie sliekšņiem
Post Reply